Benešovský zámek to rozjel ve velkém a stále nekončí

Foto: zamek-benesov.cz

První dubnová sobota byla ve znamení zahájení turistické sezony na všech státních památkách, a zámek v Benešově nad Ploučnicí nebyl výjimkou. A že zahájení proběhlo ve velkém stylu, o tom svědčí i pozoruhodná návštěvnosti, kterou na benešovském zámku zaznamenali.

„Naším hlavním cílem pro tento rok je pokusit se navrátit s návštěvností do dob před covidem, což zajisté není snadný cíl. Ale již nyní můžeme říci, že jsme na velmi dobré cestě se mu alespoň přiblížit – hned první otevírací den totiž prošlo našimi zámeckými branami téměř pět set návštěvníků, což nás velmi mile překvapilo,“ sdělila nová kastelánka benešovského zámku Renata Křížková.

A návštěvnost bude zajisté velmi přívětivá i v dalších dnech, jelikož zámek si pro své návštěvníky přichystal nejednu zajímavou akci.

„Poslední dubnový víkend se ponese v duchu kostýmovaných prohlídek za příležitosti slavení svátku čarodějnic, a ihned den na to, 1. května, proběhne slavností zahájení fotografické výstavy Krásy Česko-saského Švýcarska, která bude k vidění až do poloviny června. Nejočekávanější akce však proběhne v sobotu 6. května – jarní sraz moto-veteránů, kdy od 10.00 hodin si návštěvníci budou moci prohlédnout nejrůznější moto-veterány pěkně z blízka, a to na nádvoří Horního zámku. Vstup na akci a stejně tak zápisné pro potencionální vystavovatele veteránů je zcela zdarma. V 11.00 hodin je poté plánovaná spanilá jízda po vyznačené trase Čechy – Německo – a zpět. Pro návštěvníky je v 11.30 hodin připravena i speciální prohlídka Dolního zámku s regulovčíkem,“ doplnila kastelánku její kolegyně Jana Kristková.

Program zámku je velmi bohatý a vy můžete všechny akce sledovat průběžně na oficiálních webových stránkách a sociálních sítích.