Bermudský trojúhelník. Nejtajemnější místo leží v Sudetech

Foto: Jiří Dvořák

Na Litoměřicku a jeho okolí se od 12. června uskuteční sedm repríz netradičního divadelního projektu Bermudský Δ, který se odehrává v jedoucím autobuse i mimo něj. Po třech letech se dočká své derniéry inscenace inspirovaná pohnutými dějinami severních Čech.

Bermudský Δ je inscenace o Sudetech a o všech podivnostech, které se zde dějí nebo v minulosti děly. Celý příběh začíná na autobusové zastávce v Litoměřicích, kde diváky přivítá průvodce fiktivní cestovní agentury Sudetský sen. Na palubě autobusu se těžiště zájezdu postupně posouvá od krásných turistických lokací přes historii jednotlivých míst až po boj o vlastní záchranu, kdy autobus projede časoprostorovou bránou, a diváci se ocitnou v minulosti. Průnikem za hranice reality se diváci ocitnou ve vortexu argenitových anomálií, které mají možná vliv na to, co se v Sudetech po staletí odehrává anebo taky ne.

Délka inscenace je 2,5 hodiny. Autobus za tu dobu urazí okruh cca 60 kilometrů. Některé exteriérové scény diváci sledují přímo z autobusu, na několika místech vystoupí a zhlédnou dramatická vystoupení. V průběhu cesty uvnitř autobusu probíhá herecká akce tří hlavních postav příběhu. „Autobus nám umožňuje navštívit atraktivní lokality a ty využít jako přirozené kulisy pro náš příběh. Ten se odehrává totiž jak přímo v autobusu, tak na několika zastávkách, kde diváci z autobusu vystoupí a ocitnou se přímo uprostřed obrazu, například v polorozpadlém stavení nebo na nádvoří chátrajícího zámku. Divákovi tak poskytneme originální sugestivní a doufáme, že autentičtější zážitek, než získá při běžné divadelní produkci,“ dodává producent projektu Honza Kvasnička.

Prodej vstupenek už odstartoval na webu kultprodukce.cz. Jednotlivé jízdy se uskuteční od 12. do 19. června.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*