Bermudský trojúhelník. Nejtajemnější místo leží v Sudetech

Foto: Jiří Dvořák

Na Litoměřicku a jeho okolí se od 12. června uskuteční sedm repríz netradičního divadelního projektu Bermudský Δ, který se odehrává v jedoucím autobuse i mimo něj. Po třech letech se dočká své derniéry inscenace inspirovaná pohnutými dějinami severních Čech.

Bermudský Δ je inscenace o Sudetech a o všech podivnostech, které se zde dějí nebo v minulosti děly. Celý příběh začíná na autobusové zastávce v Litoměřicích, kde diváky přivítá průvodce fiktivní cestovní agentury Sudetský sen. Na palubě autobusu se těžiště zájezdu postupně posouvá od krásných turistických lokací přes historii jednotlivých míst až po boj o vlastní záchranu, kdy autobus projede časoprostorovou bránou, a diváci se ocitnou v minulosti. Průnikem za hranice reality se diváci ocitnou ve vortexu argenitových anomálií, které mají možná vliv na to, co se v Sudetech po staletí odehrává anebo taky ne.

Délka inscenace je 2,5 hodiny. Autobus za tu dobu urazí okruh cca 60 kilometrů. Některé exteriérové scény diváci sledují přímo z autobusu, na několika místech vystoupí a zhlédnou dramatická vystoupení. V průběhu cesty uvnitř autobusu probíhá herecká akce tří hlavních postav příběhu. „Autobus nám umožňuje navštívit atraktivní lokality a ty využít jako přirozené kulisy pro náš příběh. Ten se odehrává totiž jak přímo v autobusu, tak na několika zastávkách, kde diváci z autobusu vystoupí a ocitnou se přímo uprostřed obrazu, například v polorozpadlém stavení nebo na nádvoří chátrajícího zámku. Divákovi tak poskytneme originální sugestivní a doufáme, že autentičtější zážitek, než získá při běžné divadelní produkci,“ dodává producent projektu Honza Kvasnička.

Prodej vstupenek už odstartoval na webu kultprodukce.cz. Jednotlivé jízdy se uskuteční od 12. do 19. června.