Bouře Sabina dorazila do Ústeckého kraje


Větrné počasí zaměstnává hasiče i energetiky v celém v Ústeckém kraji.  Od nedělního večera do pondělí brzkých ranních hodin likvidovalo následky větrné bouře 33 profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek.

Jednalo se celkem o dvaatřicet zásahů. Nejvíce zásahů bylo na Žatecku a to deset, sedm pak na Děčínsku, šest na Chomutovsku a na Ústecku pět. „Zásahová činnost byla zaměřena na odstranění vyvrácených a polámaných stromů a větví, které blokovaly průjezdnost komunikací, či ohrožovali bezpečnost osob v dané lokalitě,“ vysvětluje mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Nezahálí ani energetici. Dosud větrná smršť způsobila osm poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 5 700 odběratelů na Děčínsku, Chomutovsku a Ústecku. „V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet, kteří se snaží obnovit dodávky elektřiny co nejdříve,“ dodává Soňa Holingerová mluvčí ČEZ, s tím, že pro hlášení poruch můžete volat na bezplatnou linku 800 850 860 nebo využít portál www.bezstavy.cz.

Silný vítr zavřel pro dnešní den i ústeckou a děčínskou zoo. Varování meteorologů před extrémně silným větrem trvá až do dnešní 13:00 hodiny, to pak vystřídá varování před velmi silným větrem, které je vyhlášeno do dnešní 17:00 hodiny. A silně foukat bude i v noci na zítřek a po celé úterý až do 20:00 hodin.