Celníci při silničních kontrolách objevili v několika autech drogy. V jednom našli dokonce víc než čtvrt kila marihuany

Foto: Celní správa ÚK

Téměř půl kilogramu omamných a psychotropních látek odhalili celníci během ledna ve vozidlech či u jejich osádek při silničních kontrolách. Celníci přistihli pět hříšníků na Teplicku, čtyři na Děčínsku, dva na Mostecku a jednu osobu na Ústecku. Paleta zajištěných drog byla pestrá od marihuany, pervitinu, kokainu až po amfetamin, tedy extázi. K tomu digitální váhy, drtičky a další propriety. V odhalování drog celníkům pomáhali služební psi, specialisté na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

„Jeden z výraznějších záchytů se odehrál koncem ledna u dálnice D8 v katastru obce Trmice, kde si mobilní hlídka celníků vytipovala ke kontrole starou Škodu Octavia, kterou řídil jednatřicetiletý muž. Jelikož se z vozidla linul marihuanový odér, nasadili celníci na kontrolu vozidla služebního psa. Ten označil palubní přihrádku a prostor pod sedadlem spolujezdce. Celníci na označených místech nalezli v různých obalech bezmála 392 gramů sušiny reagující na přítomnost THC, tedy marihuanu,“ popisuje tiskový mluvčí krajských celníků Jiří Nejedlý.

Na další zajímavý případ narazila hlídka o týden dříve v Litvínově.  „I v tomto případě označil služební pes palubní přihrádku, kde celníci objevili dvě alobalové koule a v nich 29 gramů marihuany. Pes také označil příruční taštičku, kterou měl u sebe spolujezdec. Ta ukrývala 18 gramů metamfetaminu, tedy pervitinu, digitální váhu, zatahovací sáčky a větší obnos peněz. Navíc u řidiče provedený test na přítomnost OPL v těle reagoval pozitivně na metamfetamin.,“ dodává tiskový mluvčí.

Celníci také načapali dva řidiče, kteří usedli za volant i přes uložený zákaz řízení. Všechny odhalené případy nelegálního držení drog či řízení vozidla přes blokaci řidičského oprávnění předali celníci na místě přivolaným příslušníkům Policie ČR k dalšímu šetření.