Cenu hejtmana dostal emeritní rektor i dirigent


Cena hejtmana Ústeckého kraje oceňuje výjimečné občanské zásluhy o rozvoj Ústeckého kraje. V pořadí již podeváté předal hejtman kraje Oldřich Bubeníček ocenění pěti významným osobnostem našeho regionu.

„Všechna ocenění jsou opravdu zasloužená, vybrali jsme ty nejlepší z nejlepších. Jsem rád, že udělování Ceny hejtmana se stalo v Ústeckém kraji hezkou tradicí,“ přiblížil hejtman Oldřich Bubeníček.

Cenu hejtmana Ústeckého kraje 2019 v kategorii věda a výzkum získal emeritní rektor UJEP v Ústí nad Labem Zdeněk Havel, v kategorii sociální a zdravotní oblast včetně záchrany lidského života byla oceněna primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní Martina Chodacká, v kategorii regionální rozvoj získal cenu generální ředitel a jednatel společnosti AŽD Praha Zdeněk Chrdle, v oblasti kultury byl oceněn hudební skladatel, badatel a dirigent Hudby Hradní stráže a Policie ČR Jan Zástěra.

„Cenou oceňuje zastupitelstvo vynikající občanské zásluhy o rozvoj Ústeckého kraje nebo hrdinské a jiné výjimečné činy,“ přiblížil ocenění mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf.

Ocenění převzali z rukou hejtmana diplom a šek na finanční odměnu ve výši 50 tisíc korun při slavnostním večeru v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem. Za předchozích osm ročníků má Ústecký kraj již celkem pětatřicet významných laureátů.