Chart Ferox instaloval největší čerpací stanici na LNG v Evropě


Děčínská společnost Chart Ferox navrhnula, vyrobila a instalovala největší čerpací stanici na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Evropě. Chart Ferox stanici, která je určena pro tankování nákladních vozidel, instaloval na konci října na hlavní německé dálnici A1 poblíž města Bakum.  Provozovatelem čerpací stanice je společnost AlternOil GmbH.

„Tato čerpací stanice je naším dalším příspěvkem k rozvoji globální infrastruktury zkapalněného zemního plynu – LNG, od zkapalňování přes námořní až po silniční dopravu,“ říká Jill Evanko, generální ředitelka společnosti Chart Industries.

„Největší čerpací stanice na zkapalněný plyn v Evropě je dalším důkazem toho, že v Děčíně dokážeme navrhnout a vyrobit skutečně špičkové produkty. Díky patentové technologii skupiny Chart například zcela eliminujeme emise metanu do ovzduší při tankování,“ doplňuje Bronislav Převrátil, ředitel Chart Ferox.

Čerpací stanice byla předána zákazníkovi k testovacímu provozu 30. října a po měsíci bezchybného provozu již bylo natankováno více než 500 nákladních vozů na LNG pohon. „Momentálně diskutujeme společnou spolupráci na dalších projektech LNG čerpacích stanic  v celém Německu. Mezi vytipované lokality náleží Fulda, Kolín nad Rýnem, Hamburk, Brémy a Remscheid,“ vysvětluje Bronislav Převrátil.

Patentovaná technologie „Saturation on the Fly“ („SoF“) společnosti Chart eliminuje emise metanu do ovzduší na nulu a umožňuje rychlé tankování všech typů nákladních vozidel, bez ohledu na výrobce. Stanice provozované firmou Alternoil GmbH nabízí řidičům maximální pohodlí. Díky nabízeným službám, včetně bezhotovostního platebního systému a mytí nákladních vozu jsou velmi vyhledávané po celém Německu.

Děčínská společnost Chart Ferox je stabilním dodavatelem technologií pro skladování, distribuci a využití LNG v námořní i automobilové dopravě. Drtivou většinu výrobků společnost vyváží do celého světa. Firma s téměř 80letou tradicí výroby v Děčíně zaměstnává přes 600 lidí. Loni byla firma oceněna titulem Inovativní firma Ústeckého kraje.