Další monitoru dechu do nemocnic

Foto: kzcr.eu

Padesát šest nových monitorů dechu v celkové hodnotě 112 000 Kč od ředitelky Nadace Křižovatka Štěpánky Pokorníkové dostala dětská zdravotnická pracoviště v ústecké, děčínské a chomutovské nemocnici.

Třicet sedm monitorů dechu bylo rozděleno mezi neonatologickou kliniku, dětskou chirurgii a dětskou kliniku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Pěti novými monitory dechu nově disponuje dětské a dorostové oddělení děčínské nemocnice. Zbylých čtrnáct monitorů dechu získalo dětské a dorostové oddělení Nemocnice Chomutov.

„Monitory dechu se staly nezbytným vybavením dětských lůžkových stanic v našich nemocnicích. Využíváme je k monitorování dechu zejména u novorozenců. Podložky se vkládají pod matraci v lůžku dítěte a čidla reagují na pohyb hrudního koše miminka. Monitory využívají nejen zdravotníci, ale stále častěji i maminky, které si je mohou po propuštění z nemocnice zapůjčit domů. Vzhledem k nutné obnově přístrojů jsme rádi, že jsme díky sponzorům získali monitory dechu nové,“ řekl Aleš Chodacki, náměstek pro řízení zdravotní péče Krajské zdravotní.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS) a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku.

„Hlavní činností naší nadace je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ řekla při předání Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.