Další nakaženou koronavirem v ústecké nemocnici je matka muže z Děčína


Na infekční oddělení ústecké Masarykovy nemocnice došly ve čtvrtek odpoledne z Národní referenční laboratoře výsledky testů na onemocnění  COVID-19 od sedmi osob, kterým byly v úterý odebrány vzorky.

„Mezi čtyřmi nově vyhodnocenými pozitivními vzorky na COVID-19 v rámci České republiky je i jeden z našeho infekčního oddělení. Jde o matku muže z Děčína, který byl mezi třemi prvními potvrzenými nakaženými a byl převezen v neděli 1. března z Ústí nad Labem do Nemocnice Na Bulovce,“ vysvětlil primář infekčního oddělení ústecké nemocnice Pavel Dlouhý a dodává, že z deseti včera z ústeckého infekčního oddělení zaslaných vzorků se nyní vrátilo sedm, z nich šest s negativním výsledkem. Mezi nimi i sestra ústeckého infekčního oddělení, která ale zůstává v izolaci a bude dále pozorována.

Pacienti s negativním výsledkem testu jsou v případě dobrého zdravotního stavu propuštěni domů, nebo pokud byli vyšetřováni ambulantně, zůstávají v domácí izolaci.

Ve středu byl potvrzen pozitivní výsledek na COVID-19 u dvou osob hospitalizovaných na ústeckém infekčním oddělení, rodinných příslušníků koronavirem nakažené 53leté ženy z Děčínska, která je na oddělení od neděle. „Celá rodina je na přání Infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce hospitalizována pohromadě v Ústí nad Labem,“ potvrdil primář Dlouhý. „Také pacientka s právě potvrzenou pozitivitou zůstává na přání kliniky na našem oddělení,“ dodal.

Zdravotníci podle slov primáře Dlouhého postupují podle předepsaného algoritmu a zatím jsou vyšetřováni a přijímáni na oddělení další pacienti s příznaky onemocnění a udávaným pobytem v rizikových oblastech.

Infekční oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem už 2. března vyčlenilo stanici č. 3 výlučně pro případnou hospitalizaci pacientů s COVID-19. Aktuálně je na této stanici infekčního pavilonu hospitalizováno 17 pacientů včetně čtyř pozitivních.