Děčínská nemocnice jako první v Česku nabídne maminkám 3D model plodu


Nemocnice v Děčíně získala Samsung HERA W10, což je nejmodernější high endový ultrazvukový přístroj s 3D a 4D zobrazením. Díky němu nemocnice jako první v České republice nabídne maminkách 3D model plodu.

„Tento špičkový přístroj využívající nejmodernější technologie umožňuje excelentní a přesnou diagnostiku vrozených vývojových vad plodu jako i gynekologických patologií. 3D tiskárna nám umožní nabídnout maminkám vizualizaci ještě nenarozeného plodu nejen v podobě fotografie, ale i v podobě 3D modelu,“ přibližuje primář MUDr. Peter Kraus. „Tuto službu nabízíme jako jediní v České republice,“ dodává. Nákup nového přístroje s 3D tiskárnou byl financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

Děčínské pracoviště se prezentuje jako rodinná porodnice. „Můžeme nabídnout hezké předporodní pokoje, které mají k dispozici balón, sedací vak pro úlevové pozice a hlavně individuální péči porodní asistentky. Využíváme všech možných přírodních prostředků k tlumení bolesti, jako je sprcha, masáže i aromaterapie. Nabízíme rovněž porody v epidurální analgezii. Doprovod u porodu je pro nás samozřejmostí, pokud je vše v pořádku, tatínek si může přestřihnout pupečník a miminko dáváme mamince na bříško. Rádi pořídíme první společné foto,“ shrnuje primář.

V roce 2020 se na Gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Děčín narodilo 646 dětí.
K vysokému standardu péče přispěla i nedávná revitalizace budovy „O“ v areálu děčínské nemocnice s ordinací pro gynekologickou ambulanci a ordinací pro poradny.

Nově mají lidé také možnost si Gynekologicko-porodnické oddělení děčínské nemocnice prohlédnout virtuálně ZDE.