Děčínské očkovací centrum se potýkalo s výpadkem chlazení

Foto: KZ

V očkovacím centru v Děčíně došlo ve čtvrtek k přerušení dodávky elektrického proudu do chladicích zařízení, ve kterých se uchovávají očkovací látky Comirnaty (Pfizer/BioNTech).

Průběh očkování v centru nebyl ohrožen, potřebné očkovací látky byly do očkovacího centra doplněny ze zásob. Zájemci jsou tak očkováni v naplánovaných termínech

Podle vyjádření Krajské zdravotní, pod kterou děčínská nemocnice patří, je celá situace nyní důkladně prošetřována. S ohledem na celkový rozsah události, kdy bylo vyřazeno do takzvané karantény 678 lahviček s očkovací látkou, je událost prošetřována i ze strany Policie ČR.

„Vzhledem k této technické chybě, kdy u části očkovacích dávek mohlo dojít k narušení teplotního řetězce očkovací látky, nabízí Krajská zdravotní důvodu předběžné opatrnosti všem osobám, které byly očkovány ve čtvrtek 24. června v očkovacím centru v Děčíně, možnost bezplatného stanovení hladiny protilátek vytvořených po očkování, a to v odstupu 4 týdnů po podání druhé dávky,“ dodala v tiskové zprávě Krajská zdravotní.