Den zdraví a prevence v roudnické nemocnici

Foto: pixabay.com

Novou tradici zahájí už na konci září Nemocnice Roudnice nad Labem. Obyvatelům města i okolí nabídne široké spektrum bezplatných vyšetření a konzultací bez nutnosti předchozího objednání k lékaři v rámci prvního ročníku akce Den zdraví a prevence.

„Zdravý životní styl a prevence jsou účinným a zároveň poměrně snadným způsobem, jak předejít vzniku mnoha onemocnění. Přesto mnoho lidí prevenci stále podceňuje,“ vysvětluje Jana Bezděková, ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Roudnice nad Labem důvody, které vedly nemocnici k uspořádání Dne zdraví a prevence.

Už v pátek 22. září tak budou mít obyvatelé města možnost bez předchozího objednání dorazit do areálu nemocnice a absolvovat řadu bezplatných vyšetření, která jim mohou pomoci včas odhalit případné onemocnění a zvýšit tak šanci na úspěšnou léčbu. Anebo se v rámci konzultací s odborníky dozvědět, jak vzniku obtíží předcházet.

„Připravili jsme například měření zraku, tlaku, cukru, testování paměti, měření tělesného složení a konzultace jídelníčku s nutričním terapeutem,“ vypočítává Bezděková s tím, že zájemci se budou moci se zdravotníky na místě i poradit jak správně provádět například samovyšetření prsou nebo varlat, jaká je nejlepší prevence karcinomu tlustého střeva, nebo jak na správnou hygienu rukou.

„Samozřejmě nebude chybět ani velmi oblíbená těhotenská a gynekologická poradna, o které byl na uplynulých dnech naší porodnice velký zájem,“ popisuje nabídku dne ředitelka ošetřovatelské péče Nemocnice Roudnice nad Labem. V té nebude chybět ani program preventivní rehabilitace, možnost nácviku poskytování první pomoci a řada dalších zajímavostí, včetně takových, jako je nafukovací obří model tlustého střeva.

Den zdraví a prevence s Nemocnicí Roudnice nad Labem proběhne na parkovišti u hlavního vchodu do nemocnice v pátek 22. září od 8:00 do 14:00 hodin, vstup i konzultace a vyšetření na místě jsou zdarma. Akce se koná pod záštitou starosty města Roudnice nad Labem Františka Padělka a v budoucnosti by se měla konat pravidelně.