Děti se utkaly o místo v republikovém kole Soutěže mladých zdravotníků


Umět podat první pomoc v situacích ohrožujících život je velmi důležité. Občas se zachránci mohou stát i děti, a tak je nutné, aby i ony první pomoc ovládaly. A jak se mladí zdravotníci ukázali, tak jsou jejich znalosti na velmi dobré úrovni.

Dějištěm regionálního kola Soutěže mladých zdravotníků se stala ZŠ Bílá cesta a akci pořádal Oblastní spolek ČČK Teplice. Utkaly se nejlepší týmy z jednotlivých okresních kol v Ústeckém a Libereckém kraji. Celkem 15 družstev.

„Na trase bylo pro soutěžící připraveno 15 stanovišť, na kterých ošetřovali namaskované figuranty, transportovali, vyzkoušeli si testy o záchranných složkách ČR, a dokonce prokázali skvělou orientaci v historii Červeného kříže. Mezi nesoutěžními disciplínami si vyzkoušeli i poznávání hub, rostlin a mapových značek, ale také si lámali hlavy nad otázkami o zajímavostech České republiky,“ popisuje Jiří Michal, tiskový mluvčí MS ČČK NDP.

Týmy z prvního a druhého stupně soutěžily zároveň, ale měly trochu pozměněná stanoviště. Mezi týmy z prvního stupně na třetí pozici skončilo družstvo Místní skupiny Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov, druhé místo obsadila ZŠ Dolní Podluží. Vítězem se stal tým ZŠ Masarykova a ZŠ Litoměřice.

O něco starší záchranáři se také nenechali zahanbit. Boj o postup do republikového kola byl však mnohem vyrovnanější. Pohár za 3. místo si odvezlo družstvo ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ Štětí. Na druhém místě se umístila ZŠ Maršovská Teplice, kterou čekalo velké zklamání. O pouhý jediný bod je totiž porazilo družstvo ZŠ Rokytnice nad Jizerou.

„Soutěž se obešla bez skutečných zranění a bez výrazných potíží. Oběma postupujícím týmům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v republikovém kole, které se uspořádá na konci června v Ostravě,“ dodává tiskový mluvčí.