Do Lužické nemocnice poputují milionové investice


Lužická nemocnice projde v nejbližších letech kompletní rekonstrukcí a modernizací, která přijde na 700 milionů korun. Potvrdili to po své návštěvě v Rumburku radní pro investice a majetek Tomáš Rieger a radní pro finance Jan Růžička.

„Předpokládáme investici zhruba 700 milionů korun, což bude sice jedna z největších krajských investic za naše volební období, ale dlouho opomíjený Šluknovský výběžek si prostě zaslouží moderní nemocnici. Zaslouží si ji nejen 55 tisíc obyvatel ve spádové oblasti a lidé, kteří navštěvují oblast jako turisté nebo zde mají chatu, ale také nemocniční personál a lékaři,“ uvedl Rieger.

„Nemocnice se dočká obrovských investic. Projde kompletní rekonstrukcí a modernizaci čeká i přístrojová část. Budeme se snažit maximalizovat cizí zdroje, aby to krajský rozpočet zatížilo co nejméně. Naší prioritou je však profesionální péče o obyvatele v kraji, ať už bydlí kdekoliv,“ dodal radní pro finance Růžička.

V současné době je Lužická nemocnice ve třech od sebe vzdálených objektech, k čemuž radní pro investice a majetek doplnil: „Aby měly investice maximální efekt, bude třeba veškeré součásti nemocnice postupně přesunout do jednoho komplexu. Není možné tříštit cenný personál mezi nemocnici, Podhájí a Polikliniku. Vše bude v jednom areálu nemocnice a nepotřebné budovy se prodají.“

Lužická nemocnice byla v majetku města Rumburk, pak ji vedla správkyně konkurzní podstaty, od začátku roku je ve správě odboru majetku a od 1. července je součástí Krajské zdravotní.