Dvě klientky litoměřického domova zemřely v ústecké nemocnici

ilustr. obr.

V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem zemřely další dvě klientky litoměřického Domova U Trati, už začátkem měsíce v nemocnici zemřeli dva senioři z téhož domova.

„Dvě klientky našeho Domova U Trati v Litoměřicích, které byly pozitivně testovány na covid-19 a hospitalizovány v ústecké nemocnici, bohužel zemřely. S ohledem na rodiny zemřelých žen nebudeme podávat žádné další informace,“ sdělil ředitel domova Jindřich Vinkler.

Litoměřický Domov U Trati je prvním zařízením pro seniory v Ústeckém kraji, kde se onemocnění covid-19 objevilo.  Nakazilo se tam šestapadesát seniorů, dalších šestnáct má výsledky testů negativní. Domov je už více než měsíc v karanténě.

Personál, který se o seniory v domově stará, je podle ředitele zařízení Jindřicha Vinklera s klienty neustále. „Ošetřující personál, který s našimi klienty zůstává v karanténě, jim dennodenně poskytuje plnou péči, nadhled a dobrou náladu. Ostatní senioři v domově, ač pozitivně testováni, se cítí velmi dobře a nemají příznaky onemocnění,“ dodává ředitel domova.