Festival pokračuje filmem Všichni moji blízcí a besedou s hercem Braňo Holičkem


Památník Terezín zve všechny na další projekci v rámci filmového festivalu Za hradby a tou bude projekce filmu Všichni moji blízcí. Příběh filmu režiséra Mateje Mináče začíná v říjnu roku 1938, bezprostředně po podepsání Mnichovské dohody. Na pozadí historických událostí sledujeme osud rodiny okresního doktora Jakuba Silbersteina, veselého optimistického člověka, který nikdy neztrácel humor a naději v lepší zítřek, protože věřil, že slušnost a poctivost vždy zvítězí. Po Mnichově však přichází doba, kdy tyto hodnoty přestávají platit.

Členové židovské rodiny Silbersteinových stojí před rozhodnutím, zda mají před německým fašismem uprchnout, nebo zůstat v zemi, s níž jsou životně spjati. Teprve bratrův tragický osud přinutí váhajícího otce, aby se v posledním okamžiku rozhodl využít mise sira Nicholase Wintona k zařazení syna Davida do posledního transportu odjíždějícího z okupované Prahy do Anglie 31. srpna 1939.

V hlavních rolích excelují Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jiří Lábus, Ondřej Vetchý, Jiří Bartoška, v hlavní dětské roli Davida Silbersteina se objevil herec, dnes již také režisér, Braňo Holiček, který přijal pozvání k účasti na terezínské projekci.

Promítání se bude konat v úterý 19. září od 17:00 v kinosále Muzea ghetta Terezín, vstupné zdarma! Po projekci proběhne beseda s Braňo Holičkem.