Filmu Rok vdovy se točí v Bílině, Lounech i Ústí nad Labem

Foto: Výytaviště Louny

V Ústeckém kraji pokračuje natáčení celovečerní hrané prvotiny režisérky Veroniky Liškové Rok vdovy podle scénáře Eugena Lišky. Celkem v regionu proběhne šest natáčecích dní.  V hlavních rolích filmu se představí Pavla Beretová, Julie Šoucová, Zuzana Kronerová a Tomáš Bambušek. Inspirací pro scénář filmu byly stejnojmenné deníkové zápisky Zuzany Pokorné, které v letech 2014 a 2016 otiskl týdeník Respekt. Tyto texty popisovaly, co pro duši i každodenní život člověka znamená ztráta životního partnera, a vyvolaly značný čtenářský ohlas. Scénář filmu byl oceněn Filmovou nadací, která mu v roce 2018 udělila nejvyšší podporu ze všech hodnocených projektů.

Ústecký kraj podpořil vznik filmu dotací 800 tisíc korun. Jedna z velkých scén s komparzem se točí v Pavilonu A lounského výstaviště, jedná se o maturitní ples. Do konce roku se bude v rámci kraje točit ještě na Městském úřadě v Bílině a v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. „Těší mě, když se spolupráce s naší filmovou kanceláří projeví třeba právě ve výběru lokalit. V případě Pavilonu A lounského výstaviště se jedná o unikátní prostor, který získal několik architektonických ocenění. A nám se ho podařilo dostat do filmu,“ zdůraznil náměstek hejtmana pro cestovní ruch a kulturu Jiří Řehák.

Režisérka Veronika Lišková téma filmu přibližuje slovy: „Chceme, aby Rok vdovy přenesl na plátna realistický, intimní a přitom dramaticky a sugestivně ztvárněný příběh se silným katarzním vyzněním, příběh o novém začátku, o emancipaci a nalezení schopnosti stát sama za sebe. A také příběh o tom, že je nutné nalézt vlastní vnitřní svobodu a nezávislost, abychom ji dokázali dopřát také našim blízkým.“


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*