FOTO: AGC podpořila Arkadii a přípravu sportovkyň na paralympiádu v Tokiu


Teplická sklárna AGC Flat Glass Czech věnovala v závěru roku dalších 150 tisíc korun lidem se zdravotním postižením. Sto tisíc korun získala tradičně teplická Arkadie, která dlouhodobě pečuje o děti s tělesným nebo mentálním postižením.

Další peníze získaly zdravotně postižené sportovkyně Lenka Kadetová a Martina Šimonová, které se připravují na letní Paralympiádu v japonském Tokiu. Každá sportovkyně dostala 25 tisíc korun.

Finanční dary společnost AGC předala na svém tradičním Vánočním koncertě, kde vystoupil zpěvák Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup.

„Každoročně předáváme na konci roku dar organizacím nebo jednotlivcům z regionu, kteří finanční podporu skutečně potřebují a zaslouží si ji. Letošní podpora dvou místních sportovkyň je pro nás trochu specifická v tom, že se obě dámy připravují na paralympiádu v japonském Tokiu. Pojedou tedy do země, kde vznikl a sídlí koncern AGC. Věříme, že jak pro Lenku i Martinu to bude mimořádný zážitek,“ řekl Zdeněk Frelich, Country manažer společnosti AGC Flat Glass Czech.

Teplickou Arkadii podporuje AGC Flat Glass Czech mnoho let. Pravidelně před Vánoci posílá finanční příspěvek na její činnost. Arkadie je základní a praktická škola, provozuje ale také chráněné dílny a poskytuje další sociální služby dětem i dospělým se zdravotním postižením.

Lenka Kadetová dlouhodobě reprezentuje Českou republiku v cyklistice. Poprvé se Paralympiády účastnila v roce 2012 v Londýně, kde si vedla výborně. Ve sloučené kategorii mužů a žen obsadila 4. místo v časovce a 3. místo v silničním závodu. Martina Šimonová si zase odvezla bronz ve vrhu koulí z letošního Mistrovství světa v Dubaji. Byl to dosud její životní úspěch.

„Lenka Kadetová i Martina Šimonová jsou zkušené reprezentantky, které již dosáhly skvělých výsledků. Navíc pocházejí z regionu, Lenka z Mostu a Martina přímo z Teplic. Věříme proto, že naše podpora jim pomůže v kvalitní přípravě pro nadcházející Paralympiádu.“ dodal Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech.