Hledají se dárci krevní plazmy, kteří měli covid-19


Transfuzní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem hledá dárce krevní plazmy, kteří prodělali infekci novým koronavirem, způsobujícím onemocnění covid-19.

„Obracíme se na potenciální dárce krevní plazmy, přednostně na muže apřípadně i na ženy, které dosud nebyly těhotné, u nichž onemocnění covid-19 proběhlo „pod obrazem chřipky“, aby kontaktovali transfuzní oddělení v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem,“ žádá o pomoc Jiří Masopust, primář transfuzního oddělení a dodává: „Prosíme obyvatele okresu Ústí nad Labem, Litoměřice, Děčín a Teplice ve věku 18 až 60 let, aby zvážili možnost pomoci pacientům se závažnou koronavirovou infekcí.“

Předpokladem darování je trvalý pobyt v ČR, platné zdravotní pojištění, věk 18 – 60 let, hmotnost alespoň 60 kg, celkově dobrý zdravotní stav, úplné uzdravení z koronavirové infekce a 14denní odstup od uzdravení, eventuálně ukončení izolace.

Dárci krevní plazmy mohou kontaktovat Transfuzní oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem na e-mailové adrese UL-Darci@kzcr.eu nebo telefonním čísle 477 113 468. Dárci, kteří uvedou své jméno, příjmení a telefonní číslo, bude následně kontaktovat lékař oddělení za účelem domluvení dalšího postupu.