Jako první dostali očkování proti covidu senioři na Severní Terase

Foto: KZ

Mobilní očkovací tým ústecké Masarykovy nemocnice dnes vyrazil očkovat klienty proti koronaviru do ústeckého domova pro seniory.

Očkovací tým ve složení lékař, čtyři zdravotní sestry a dvě administrativní pracovnice první den naočkoval sedmdesát devět klientů a čtyřicet sedm zaměstnanců ústeckého Domova pro seniory Severní Terasa v ulici V Klidu.

„Každých pět dní jsme museli jako zaměstnanci podstupovat antigenní testy. Bylo to náročné a zatěžující. Očkování proti nemoci covid-19 je v současné době jedinou možností jak se vyhnout jejímu propuknutí po nákaze virem. Proto jsem neváhala a přijala možnost se nechat očkovat,“ řekla zdravotní sestra Domova Kristýna Lukášková.

Očkování si pochvaloval čtyřiasedmdesátiletý klient domova Vladimír Dlouhý. „Když za mnou přišli, jestli se nechám očkovat proti covidu, okamžitě jsem souhlasil. S blízkými si pouze telefonuji. Rád bych se s nimi viděl i osobně a nemusel se obávat, že se nakazím. Bylo to, jako když vám píchnou jakoukoliv jinou injekci,“ uvedl senior.

Nejstarším očkovaným v Domově pro seniory Severní Terasa byla osmadevadesátiletá klientka. „Během zhruba půlhodiny po vakcinaci, která se uvádí jako doba pro možnou reakci na očkovací látku, pohybliví klienti zůstali hromadně ve společných prostorách pod dozorem personálu, za ležícími seniory docházely více ošetřovatelky a sledovaly jejich zdravotní stav. Naše lůžka jsou rovněž vybavena komunikačním systémem sestra – klient, takže si každý senior v případě akutních potíží přivolá pomoc,“ dodal ředitel domova Petr Boťanský.

„V následujících dnech očkovací tým podle harmonogramu vyjede očkovat klienty i do dalších ústeckých domovů pro seniory.