Kraj se připravuje na bezdomovce nakažené koronavirem


Ústecký kraj se připravuje na případnou karanténu mezi lidmi bez domova.  Pro nouzové bydlení bezdomovců s covid-19 připravuje v současné době objekty na Ústecku a v Děčíně.

„Náhradní ubytování a případná karanténa se totiž týká i lidí bez domova. Aktuálně pro ně máme zajištěné objekty v Děčíně a v Ústí. V těchto případech jsme požádali o součinnost i policii, která by měla dohlížet na dodržování karantény, nezbytných hygienických opatření a obecných pravidel,“ přibližuje náměstek hejtmana Martin Klika.

Nouzové bydlení by lidé bez domova našli v nevyužitých zařízeních kraje. „Jedním z nich je bývalý domov pro osoby se zdravotním postižením v Řehlovicích, který se nachází v Hliňanech a druhý je objekt v Děčíně, který městu pronajala Správa státních hmotných rezerv,“ vysvětluje náměstek hejtmana.

Vytipované objekty by měly být připraveny přijmout první nemocné bezdomovce už po Velikonocích. Případné ubytování těchto osob během Velikonoc vedení kraje domluvilo s ústeckou charitou. „Ředitel oblastní charity nám pro tyto účely bez váhání nabídl svoje prostory,“ dodává Klika.