Kraj se připravuje na očkování. Staví vakcinační centra, hledá personál


Krajská zdravotní v současné době hledá personál pro provoz vakcinačních center. „Pomoci můžou lékaři, zdravotní sestry, ale vítáme i ty, kteří se chopí administrativy. Rádi vás přivítáme v jednom z očkovacích center v pěti nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově a dalších 11 místech Ústeckého kraje,“ říká hlavní sestra Krajské zdravotní Markéta Svobodová.

Zájemci se můžou hlásit na telefonu 477 114 012 nebo emailem marketa.svobodova@kzcr.eu. Do předmětu emailu napište VAKCINACE – POMOC.

Velká očkovací centra budou v kraji čtyři, v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Rumburku a v Mostě. V plánu je i navýšení kapacity v Chomutově, Děčíně a Teplicích.

Výstavbu vakcinačního centra v Ústí nad Labem zajišťuje litoměřická Zahrada Čech, která realizovala i to na litoměřickém výstavišti. Podle ředitelky Michaely Mokré jsou práce v plném proudu, aby bylo vše připraveno, jakmile dorazí očkovací látky.

Velkokapacitní očkovací centra by měla začít fungovat od dubna. Kapacita očkovacích center se plánuje až pro tisíc lidí denně.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*