Krajská zdravotní má nové vedení, je v něm i Adam Vojtěch


Nová krajská rada odvolala představenstvo a dozorčí radu Krajské zdravotní a obratem jmenovala nové členy. Ve vedení je nově i bývalý ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch. Který podle nového hejtmana Jana Schiller přislíbil, že společnosti pomůže svými zkušenostmi a kontakty.

Kromě Vojtěcha je v představenstvu ředitel žatecké nemocnice Jindřich Zetek, lékař a bývalý ředitel litoměřické nemocnice Leoš Vysoudil, lékař a zastupitel Ondřej Štěrba a profesor Josef Šedlbauer, který vede katedru chemie na Technické univerzitě v Liberci.

Obměnou prošla i dozorčí rada, do které byli zvoleni litoměřický místostarosta a poslanec za ODS Karel Krejza, krajský manažer ANO Jakub Komárek, lékař a bývalý poslanec a europoslanec za ODS Miroslav Ouzký a lounský starosta Pavel Janda z TOP09.

Ve funkci tak skončil předseda představenstva Jiří Novák i místopředseda Radek Scherfer.  Nově zvolené představenstvo bude řešit také pozici generálního ředitele Petra Fialy. Krajská zdravotní má pod sebou nemocnice v Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově, Děčíně a v Teplicích.