Kvůli koronaviru jednal v Děčíně krizový štáb, opatření dělá i Ústí nad Labem


Česká republika má tři potvrzené případy nákazy koronavirem. Všichni přicestovali z Itálie. V Praze kvůli tomu zasedala bezpečnostní rada státu a rozhodla o omezení letů mezi Českem a některými italskými městy. Zároveň rozhodla i o tom, že Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě bude bez přítomnosti diváků.

Jedním z nakažených je i muž z Děčína. Tam, především kvůli preventivním opatřením, zasedl krizový štáb města. „Ředitelé škol dostali doporučení, aby zvýšili desinfekci ve školách a také aby vyvěsili na školy oznámení, že pokud byl někdo v rizikové oblasti, tak ať rodiče zváží a nechají případně děti doma,“ říká mluvčí města Luděk Stínil a dodává, že školy až na výjimky normálně fungují.

Zároveň se doporučuje sledovat stránky ministerstva školství s informacemi ke koronaviru.

Město zatím žádná výrazná opatření nedělá, ani nebude zřizovat infolinku, ale je připraveno obyvatelům v nutnosti pomoci i finančně. „Lidem doporučujeme, aby po příjezdu z rizikové oblasti a v případě jakéhokoli podezření, kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici,“ uzavírá.

Kontaktní číslo na Krajskou hygienickou stanici v Ústí nad Labem je 477 755 110. Infolinky Státního zdravotního ústavu: 724 810 106 a 725 191 367.

Nejohroženější skupina jsou senioři na sedmdesát let, proto bezpečnostní rada státu doporučila omezení návštěv v domovech seniorů, léčebnách dlouhodobě nemocných a podobných zařízeních. Na to reaguje i město Ústí nad Labem.

„Už minulý týden jsme jednali s krajskými hygieniky a domluvili s dopravním podnikem zvýšení desinfekce vozů MHD. Nyní chceme zajistit do školních tříd a do domovů seniorů desinfekční gely, Savo a další prostředky,“ uvedl ústecký primátor Petr Nedvědický.

Dnes bude také zasedat vedení krajského úřadu, které bude řešit, jakým způsobem budou nastavena opatření, například ve školách a dalších příspěvkových organizacích kraje.

Zatím jediný nakažený v Ústeckém kraji je z muž z Děčína. Ten byl přijat na infekčním oddělení v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Byl na dovolené v severní Itálii společně s  manželkou a čtyřmi dětmi. Ti jsou v domácí karanténě, zatím bez příznaků. Muž má lehčí příznaky nemoci a v současné době leží v nemocnici na pražské Bulovce.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*