Lázeňská v Teplicích se blíží, podívejte se na program


Největší městská „open air“ slavnost je přede dveřmi. Datum konání této populární akce se ustálil na posledním květnovém víkendu. Zahájení letošní 864. lázeňské sezony v Teplicích tak připadlo na sobotu 26. a neděli 27. května. Ale program začne už v pátek 25. května tzv. party before.

PARTY BEFORE aneb OCHUTNÁVKA PRVNÍ: SCÉNA NA ZÁMKU

V předvečer oficiálního zahájení lázeňské, v pátek 25. května od 19 do 21 hodin se na vnějším nádvoří teplického zámku odehraje svátek milovníků tzv. „bandů“. Swing, jazz, ale také populární taneční a filmová hudba. To vše v provedení dvou mladých, ale renomovaných orchestrů: Big bandu teplické konzervatoře pod vedení Lukáše Čajky a JazzBigGangu z Chebu, jehož lídrem je koncertní klavírista Roman Vojíř.

A celý program scény Na zámku: Počínaje 13:00, sobotní program odstartují pražští DEEPERS, šest hráčů včetně bicích a saxofonu, proplétání akustických i elektrických kytar se saxofonovou linkou a propracované vícehlasé vokály. Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc. Následuje Barbora Mochová, éterická zpěvačka – klavíristka, která přijede posílena o Unique Quartet.  Dvě závěrečné kapely sobotního programu mají potenciál k roztančení celého nádvoří: UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO, dvanáct chlapů s havajskými nástroji připomínajícími malou kytaru, v jejichž provedení zazní coververze známých písní.  Hvězda před ohňostrojem MEZLA ORQUESTA, je soustředěná energie, temperament, vášeň a láska. Skupina kubánských a českých muzikantů nabídne rytmy mamby, bachaty, merengue, cumbie, cha-cha-cha, ale i moderních tanečních a jazzových prvků. To vše s kubánskou zpěvačkou Tandou a jejím sametovým hlasem.

Nedělní odpoledne otevře nefalšovaný neworleanský jazz v provedení strett BRASS BANDU RAKOVNÍK.  Ondřej Kabrna je vynikající pianista a akordeonista, který se se skupinou Flying Accordion snaží o obnovu „swingového akordeonu“. Saxofon Quartet je profesionální těleso pod vedením přední české saxofonistky Kateřiny Pavlíkové. Přijedou s repertoárem, který tvoří úpravy slavných klasických i moderních skladeb. Závěrečný CADILLAC  s úžasnými  JIŘÍM ŠLUPKOU SVĚRÁKEM A PAVLEM SEDLÁČKEM nepotřebuje žádnou reklamu. Program na scéně Na zámku uzavře dřevní Rock´n ŕoll v podání legendárních muzikantských veteránů.

OCHUTNÁVKA DRUHÁ: SCÉNA NA PTAČÍCH SCHODECH

Scéna Na Ptačích schodech všechny zajímá asi nejvíce. Ochutnávka z programu:  V sobotu se po úvodním Vlastovi Horváthovi a jeho kapele se vrátí do Teplic Petr Kadlček a skupina NATURAL.  Potěší i originální jazz rocková dámská „sešlost“ ZUBY NEHTY s Tepličankou Alicí Flesarovou a jejími kolegyněmi.  Po nich se představí současná hvězda nejen hudební scény: Milan Peroutka se skupinou Perutě. Kdo má rád metal, nenechá si ujít ostravskou power-metalovou legendu SALAMANDRA a před ohňostrojem SUPPORT LESBIENS.

Nedělní program na největší scéně zahájí unikátní projekt s názvem B ARBRA STREISAND & ELLA FITZGERALD SLAVÍ NAROZENINY. Obě je mají ve stejný den, jen je dělí 25 let. Repertoár koncertu tvoří nejznámější skladby těchto dvou zpěvaček, který byl zaranžovaný pro vokální kvartet Bohemia Voice a orchestr, v případě „lázeňské“ to bude Severočeská filharmonie Teplice. Koncert začíná ve 13 hodin.  Pak přijde na řadu mladá poprocková skupina Instinct, následovaná Viktorem Dykem a skupinou WAW. Nedělní podvečer bude patřit kapele VYPSANÁ FIXA a program scény Na Ptačích schodech uzavřou slovenští NO NAME.

OCHUTNÁVKA TŘETÍ: SCÉNA ZA DOMEM KULTURY

Třetí scéna leží v parku s přímým výhledem na kulturák. Tradičně hostí revivalové kapely reflektující hudbu popovou i rockovou, ale i country či world music.  V sobotu potěší své fanoušky Tomáš Linka a jeho Přímá linky. TOMÁŠ KOČKO a orchestr přiveze do Teplic trochu moravské melodiky poučené rockem i jazzem. Na ohňostroj si na této scéně počkáme s charismatickým VÁCLAVEM NOIDEM BÁRTOU & BEKBEK CLAN.

Nedělní  odpoledne ve 13:15 zahájí MILOŠ MEIER DRUMMING SYNDROME, show jednoho z nejlepších bubeníků v Česku. Následuje ENERGIT, legenda československého rocku.  Excelentní muzikanti: kytarista Luboš Andršt, skvělý bluesový zpěvák a klávesista Jan Holeček, Jiří „Zelí“ Zelenka na bicí a Vladimír „Guma“ Kulhánek na baskytaru.  Nedělní program na této scéně ukončí country rocková skupina DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND.

OCHUTNÁVKA ČTVRTÁ: HUDEBNÍ MARATON NA NÁMĚSTÍ SVOBODY

Ze všech pěti scén začne znít hudba nejdříve na náměstí Svobody. V sobotu zde už v 9:30 vystoupí dětský rockový sbor Melodica z Bíliny. Po slavnostním Zahájení 864. lázeňské sezony v Teplicích v 11 hodin se na zdejším pódiu roztočí kolotoč kapel, které se svým působištěm hlásí k našemu kraji: ACT OF GOD, JAHTEC JAMMIN´JOB, ETHERY, ale také třeba populární klavírista Gejza Sendrei z Teplic. Od 16:30 se představí skupina PETR KALANDRA MEMORY BAND, po níž nastoupí chomutovské ALBUM, dále JOSEF DANČ BAND se SÁMEREM ISSOU. Na ohňostroj si na náměstí Svobody počkáme se skvělou českou goticrockovou skupinou CARPATIA CASTLE.

Z nedělního programu na této scéně doporučuji pro milovníky country, folku a rocku od 11:30 kapelu HURRICAN a v 16:00 teplický PONTIAC. Teplický kytarista Petr Samek u příležitosti letošní lázeňské spojil svůj um s OSCAR PETR GROUP v 17:30. Program na této scéně uzavře v 19:00 revivalová skupina CZECH FLOYD.

DO PĚTICE VŠEHO DOBRÉHO: V MUŠLI OD BACHA PO VLACHA

Sobotní devátá hodina bude v šanovském parku u mušle patřit dětem z teplického DDM. Ve 14:00 hodin na ně naváže Dechový orchestr mladých z Roudnice nad Labem.  Milovníky klasické dechovky potěší Českolipská muzika, staropražské a kabaretní písně zazní v 18:30 v programu TOČTE SE PARDÁLOVÉ. Produkci před ohňostrojem obstará ve 20:00 hodin legenda české populární hudby MILAN DROBNÝ s kapelou.

Těšit se můžete i na vystoupení Dity Hořínkové s ARTHARMONY a po ní následuje dechovka 17 VESELÝCH MUZIKANTŮ Z PODKRUŠNOHOŘÍ. Revival swing band Praha hraje od roku 1979 tradiční jazz a swing. A kdo by neznal legendární RANGERS – PLAVCE. Ti vystoupí ve 20:00 hodin a uzavřou scénu v šanovské mušli.