Maso bez dokladů a neznámého původu. Bezmála 400 kilo poputuje do kafilérie


Celkem 370 kilogramů masných výrobků přepravovaných bez dokladů a v nevhodných podmínkách objevili ústečtí celníci v dodávce při silniční kontrole na dálnici D8 u Řehlovic.

Podle tiskového mluvčího krajského celního úřadu Jiřího Nejedlého při kontrole nákladového prostoru celníci nalezli v papírových krabicích různé druhy drůbežího masa. Auto nebylo vybaveno chladírenským zařízením. K masu řidič ani nepředložil žádné doklady, jen uvedl, že zboží naložil někde u Prahy a má ho dovézt do Chomutova a Ústí nad Labem.

„Vzhledem k chybějícím dokladům o původu zboží a důvodnému podezření, že byly produkty převáženy v nevhodných podmínkách, informovali celníci o nálezu krajskou veterinární správu. Inspektoři na místě určili, že se jedná o 324 kilogram kuřecího masa, 30 kilogramů kachního masa a 3 kilogramy krevet. Živočišné produkty znehodnotili modrou barvou a nařídili jejich likvidaci v kafilérii,“ podotkl tiskový mluvčí s tím, že vozidlo bylo navíc přetížené. Kontrolní váhy naměřily překročení nejvyšší povolené hmotnost vozidla o 1050 kilogramů.  „Za tento přestupek celníci uložili řidiči na místě pokutu ve výši devět tisíc korun a nařídili mu přeložení vozidla před dalším pokračováním v jízdě,“ dodal Nejedlý.