Milada Tour jde do finále. Běžecký závod už tuto neděli, cyklozávod v půlce srpna


V průběhu měsíce srpna se konají hned dva závody seriálu Milada Tour. Už tuto neděli se poběží 4. ročník závodu Milada Run, který se koná 2. srpna na hlavní pláži jezera Milada. Závodníci si budou moci vybrat z dětských běhů na 500 a 1 000 m, z rodinného běhu, či z tras pro dospělé v délkách 5, 10 a 21 kilometrů. V hlavních závodech se představí česká běžecká špička.

„Jsme nesmírně pyšní, že na Milada Run poběží Honza Kreisinger, účastník olympiády v Londýně. Podařilo se nám získat i současnou běžeckou jedničku Marcelu Joglovou. Je to čerstvá mistryně ČR v půlmaratonu,“ zmiňuje organizátorka Zuzana Kotěšovcová.

Na Miladě poběží o medaile také Jiří Csirik a David Vaš, kteří atakují českou běžeckou špičku. Elitní pole obohatí i současná držitelka českého rekordu v běhu na 24 hodin Radka Churaňová.

„Rozhodně se bude na co dívat. Tolik českých elitních běžců v kraji na regionálním závodě se totiž hned tak nevidí. I přesto se nejvíce těšíme na známé tváře a všechny ostatní závodníky, pro které jsme připravili mnoho novinek,“ dodává ředitel Tour Michal Neustupa.

Novinkou bude Olympia dětský koutek, kde budou mít děti zdarma hlídání a zábavný program, zatímco jejich rodiče poběží závod. Fotokoutek, občerstvení Globus, skákací hrady nebo spoustu doprovodných soutěží už jsou takovou každoroční stálicí tohoto závodu.

 

HLAVNÍ PROGRAM MILADA RUN

9:45 Start Olympia dětských závodů na 500 m

10:00 Start Olympia dětských závodů na 1 000 m

10:30 Start rodinného závodu na 2 000 m

11:00 Vyhlášení všech kategorií Olympia dětských závodů a vyhlášení rodinného závodu

12:00 Start 1/2 Maratonu

12:15 Start závodu na 10 km

12:20 Start závodu na 5 km

14:00 Vyhlášení absolutních vítězů hlavních závodů

 

Milada Run je druhou akcí seriálu Milada Tour. V polovině srpna se koná 13. ročník Cyklozávodu Milada, který se uskuteční nově v Moto Areálu Chabařovice. Závěrečný Cyklozávod Milada, který se koná 15. srpna, celou Tour zakončí. Registrace je otevřená do konce července na webu www.miladatour.cz.

 

HLAVNÍ PROGRAM CYKLOZÁVODU MILADA

9:30 – 10:45 starty Olympia dětských závodů dle kategorií

11:15 vyhlášení Olympia dětských závodů

12:00 start rodinného závodu

12:30 vyhlášení rodinného závodu

13:00 start hlavních závodů

16:00 vyhlášení absolutních vítězů Cyklozávodu Milada

16:30 vyhlášení celkových vítězů a nejlepších týmů seriálu Milada Tour