Mistr Evropy vede akademii na teplickém Zimáku


Teplický zimní stadion Zimák tento týden obsadili krasobruslaři. Se svojí Akademií se sem vrátil mistr Evropy z roku 2008 a několikanásobný mistr České Republiky Tomáš Verner.

S akademií jev Teplicích podruhé. „Je tady fantastický zimní stadion, obrovská tělocvična, venkovní hřiště, hřiště na beachvolejbal, ubytovna, hotel, strava na jednom místě. Z Prahy je to blízko, máme to sem hodinu a čtvrt. Prostě všechno o čem trenér nebo organizátor jakéhokoliv kempu sní,“ řekl Verner a pokračoval: „Domluva je tady nejlepší, všichni jsou skvělí a vychází nám vstříc – od pana ředitele, přes kluky rolbaře nebo paní uklízečky – takže my jsme úplně nadšení. My jsme tady neskutečně rádi, a když se podíváte kolem dokola, tak je tady čisto, hezky a opravdu víc si nemůžeme přát.“

Aktivitami nabité léto

Tomáš Verner byl desetkrát mistrem České republiky, na evropském šampionátu nejdřív získal v roce 2007 stříbro a o rok později byl už nejlepším krasobruslařem Evropy. Třikrát se zúčastnil Olympijských her. Po jedenáctém místě z olympijského turnaje v Soči ukončil v osmadvaceti letech závodní kariéru. V současnosti se v několika projektech věnuje mladým závodníkům. S iniciativou Děti do bruslí se snaží prosadit základy bruslení do výuky na základních školách. Jak říká, léto je pro krasobruslaře v přípravě nejintenzivnější. „Je to paradox, ale krasobruslení je skoro nejvíc aktivní v létě. My se připravujeme na sezónu, takže teď děláme hrozně velký objemy, kromě těch nejmenších dětí. U nich je to spíš zábava a zpestření. Ale jinak jsme doopravdy na ledě přes léto od rána do večera. A já díky tomu, co mám za aktivity, taky neděle. Takže když je volno tak jedu na led zase jinam,“ uvedl.

Situace pro něj ještě nějaký čas nebude lepší. Od podzimu ho totiž diváci uvidí v taneční soutěži České Televize StarDance a do už plného harmonogramu tak musí od srpna naplánovat tréninky se svojí taneční partnerkou Kristýnou Coufalovou.

SportArena od srpna jen pro sport

Vytížená budou nadále i sportoviště teplické Sportarény. Sportovní halu na konci července opustí zdravotníci a Očkovací centrum se přesune zpět do nemocnice. Palubovku i ledovou plochu obsadí už od 2. srpna při přípravném kempu hokejisté HC Kladno společně s místními HC Huskies. V rámci svého přípravného kempu budou v prvním srpnovém týdnu sportovní halu využívat tepličtí basketbalisté.  A naplno trénovat začnou i futsálisté Svarogu Teplice. V druhé polovině prázdnin se v hale ještě vystřídají juniorští volejbaloví reprezentanti, reprezentanti ve florbalu, ústečtí i tepličtí krasobruslaři, hokejisté HC Letňany i HC Slovan Ústí nad Labem. Sérii tréninkových kempů hokejistů Kladna, Ústí nad Labem, Letňan a Teplic zakončí poslední srpnový víkend hokejový turnaj O pohár primátora města Teplice.