Moldavská dráha žije!


O poslední prázdninovou sobotu ožije nádraží Louka u Litvínova celodenním programem nejen pro fanoušky železnice. Na své si přijdou také rodiny s dětmi, milovníci dobrého jídla i různých hudebních žánrů. Šestadvacátého srpna se na nádraží Louka u Litvínova uskuteční celodenní program pro železniční spolky II. česko-saské setkání železničních spolků a přátel železnice a současně pro širokou veřejnost V. oficiální symbolické znovupropojení tratí Freiberg-Most/Teplice.

Program ponese společný název „Moldavská dráha žije!“ Při této příležitosti vydává Česká pošta na návrh „Krušnohorských novin“ dopisnici se speciálním grafickým přítiskem autora Dr. Adolfa Absolona a příležitostné razítko se stejným heslem. Návštěvníci akce si tak budou moci z nádraží Louka odeslat své zásilky mimořádnou vlakovou poštou, která bude opatřena příležitostným poštovním razítkem moldavské pošty.

V roce 2022 oznámil Ústecký kraj záměr převzít nádražní budovu v Louce u Litvínova do svého majetku, a to pro muzejní, kulturní a edukační účely Oblastního muzea a galerie v Mostě. Část prostor historického nádraží převezme mostecké muzeum již v červnu 2023. Srpnová akcí by měla být počátkem dalšího všestranného využití budovy na křižovatce Moldavské a Kozí dráhy.

Již nyní se mohou zájemci těšit na prezentaci českých a saských tratí a železničních spolků z Krušnohoří, na provoz modelového kolejiště ústeckého spolku modelářů „usTTi.cz“, které zachycuje zaniklou krušnohorskou železniční stanici Hora Sv. Šebestiána, na hudební doprovod se závěrečným koncertem německé rockové skupiny „Adler Horst Kapelle“ a další program. Samozřejmostí je i pestrá nabídka domácích i zahraničních pokrmů.

Nadační fond „Moldavská dráha / Teplický Semmering