Most má pro lékaře pět zrekonstruovaných bytů


Pět bytů v rámci komplexní rekonstrukce jednoho z bytových domů v ulici Jaroslava Seiferta poskytlo vedení města Most pro potřeby Krajské zdravotní, která v Ústeckém kraji provozuje sedm nemocnic včetně té mostecké. Právě pomoc při řešení bytové situace je jedním z motivačních kroků, které mají do nemocnice přivést nový personál.

„Personální situace ve zdravotnictví není dlouhodobě růžová, a to se samozřejmě týká i našich nemocnic. Snažíme se připravit pro mladé lékaře a zdravotníky takové nástupní podmínky, které by pro ně byly motivací u nás pracovat a zajištění komfortního bydlení je dle našeho názoru jednou z nich. Myslíme si, že pokud u nás mladí lékaři a zdravotníci takzvaně zapustí kořeny právě i tím, že zde budou mít byty nebo domy, budou u nás spíše zůstávat, nebudou se chtít překotně stěhovat,“ řekl generální ředitel společnosti Petr Malý.

Bytové domy, které prošly rozsáhlou rekonstrukcí, se nachází v klidné lokalitě, vzdálené od nemocnice zhruba jeden kilometr, s veškerou občanskou vybaveností. Jeden z bytů je již přidělený, ostatní na své nájemce čekají. Velkou výhodou je také samostatné parkovací místo ke každému bytu.

„Aktuálně máme pro nově příchozí lékaře připravených celkem pět městských bytů a náš dík patří vedení města, které nám byty poskytlo. Všichni si uvědomuje, že musíme získat nové lékaře a zdravotníky, chceme-li v naší nemocnici poskytovat i nadále zdravotní péči na co nejvyšší úrovni. Erudovaný personál je pro nás opravdu klíčový, ten nenahradí sebelepší technické zázemí, jedná se o spojené nádoby. Že jsme se vydali správným směrem, nám potvrzuje i fakt, že jeden z bytů zná již svého nájemce. A my věříme, že brzy přibudou i další,“ doplnil Pavel Markalous, ředitel Nemocnice Most.

Jednotlivé byty jsou v uspořádání 2+1 ve vyšších poschodích čtyřpodlažního domu. Prostředí bytů je řešeno velmi moderně a s důrazem na maximální funkčnost. Splňují zcela jistě současné požadavky na spokojené plnohodnotné bydlení.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*