Na divadlo do Muzea ghetta v Terezíně

ilustr. obr.

Památník Terezín zve všechny na divadelní představení Návštěva z pravěku, kterou Divadelní hru Návštěva z pravěku v režii Františka Tichého nastudovali studentky a studenti Gymnázia Přírodní škola v Praze na motivy knihy a životního příběhu Petra Ginze. Jedná se o fantazijní dobrodružný příběh inspirovaný Julesem Vernem a mrazivou realitou životního osudu dospívajícího chlapce v době protektorátu.

Petr Ginz byl vězněn v terezínském ghettu od 24. října 1942 do 28. září 1944, kdy byl deportován do Osvětimi a tam po selekci zavražděn v plynové komoře. Během svého života v Terezíně se zapsal do jeho dějin nezapomenutelným způsobem, jako šéfredaktor chlapeckého časopisu VEDEM, kde publikoval jako nadaný spisovatel a kreslíř. Od vydání prvního čísla časopisu VEDEM uplyne v prosinci již 80 let, což si chceme uvedením hry Návštěva z pravěku také důstojně připomenout.

„Neumím vyjádřit, jak silně mě hra zasáhla – to si člověk jakoby autenticky a zcela zblízka uvědomil hloubku Petrových myšlenek, jejich nesmírnou lidskost, angažovanost, citlivost, schopnost empatie …,“ napsala po zhlédnutí představení přeživší ghetta v Terezíně Michaela Vidláková.

Divadelní představení se uskuteční v úterý 6. prosince od 17:00 v prostorách Muzea ghetta v Terezíně. Kdo by měl zájem, může přijít před Muzeum ghetta již v 16:00 a společně si projít místa spojená s životem Petra Ginze v Terezíně. Ostatní mohou přijít samozřejmě až v 17:00. Vstupné zdarma.