Německý prezident navštívil krajské město a prohlédl si výstavu v muzeu


Ústí nad Labem navštívil německý prezident Frank-Walter Steinmeier spolu se svou chotí Elke Büdenbenderovou. Prezidentský pár si prohlédl v budově ústeckého muzea připravovanou výstavu Naši Němci.  Ve městě je přivítal primátor Petr Nedvědický a doporovodili je ministr zahraničí Jakub Kulhánek nebo hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

Výstava na řadě historických exponátů i písemných dokumentů zachycuje vývoj soužití Čechů a Němců v Českých zemích. Prezident Steinmeier ocenil její význam pro další rozvoj vztahů mezi oběma národy. V Císařském sále muzea se zúčastnil rozhovoru na téma česko-německé vztahy.

Německý prezident si prohlédl část, kde jsou již nainstalovány exponáty. „Ukázali jsme mu například portrét T. G. Masaryka od německého malíře Emila Orlika, osobní předměty parašutisty Jaroslava Švarce, který se účastnil příprav atentátu na Heydricha, předměty nalezené v Lidicích nebo také produkty vyráběné českými Němci, například legendární motocykl Böhmerland,“ řekl ředitel společnosti Collegium Bohemicum Petr Koura, která výstavu připravuje. Expozice se připravuje na své slavnostní otevření pro veřejnost v polovině října.