Od léta se začnou vybírat v tunelech na D8 pokuty

ilustr. foto

Řidiči pozor, na dálnici D8 v tunelech Panenská a Libouchec se mají od začátku letní sezony začít vybírat pokuty za překročení nejvyšší povolené rychlosti. „Podařilo se sjednotit názory všech zúčastněných stran a domluvili jsme se, za jakých podmínek řešení přestupků v tunelech spustíme tak, aby to bylo v souladu se zákonem,“ řekl ústecký primátor Petr Nedvědický.

Záznamy z kamery Ředitelství silnic a dálnic přestupek zaznamená a Policie ČR ho předá ústeckému magistrátu. Za pomoci nového software magistrát stanoví výši pokuty a oznámení odešle viníkovi. „Software jsme již nakoupili a v rozpočtu počítáme s náborem dvou nových pracovníků, kteří posílí odbor přestupkových agend,“ upřesnil Petr Nedvědický.

Vybírání pokut za rychlou jízdu v tunelech na D 8 řešil ústecký primátor Petr Nedvědický s ředitelem dopravní policie ČR Tomášem Lerchem. Generál Lerch vysvětlil, že se chtějí domluvit na systému, který již funguje v jiných městech. „Jde nám o to, abychom udrželi vysokou úroveň bezpečnosti v našich dálničních tunelech, a bez postihů to u některých řidičů nepůjde,“ řekl Tomáš Lerch.

„Předpokládáme, že během krátké doby vše zprovozníme a spustíme zkušební provoz, naostro by zaznamenání přestupků a vyměřování pokut mohlo běžet od začátku letní sezony,“ uzavřel Tomáš Lerch.

Přestupky se v dálničních tunelech neřešili zhruba rok a půl, a to právě kvůli nedohodě mezi vedením města a policií. Městská kasa tak podle odhadů přišla o miliony korun.