Památník Terezín se znovu otevírá pro veřejnost


Po plánovaném uvolnění protiepidemických opatření v rámci druhé vlny pandemie koronaviru skončí nucená uzavírka všech objektů a expozic Památníku Terezín a tyto budou pro veřejnost opět otevřeny od čtvrtka 3. prosince.

V době uzavření se nemohla uskutečnit tradiční Terezínská tryzna, která byla na podzim přesunuta z původního květnového termínu. Vzhledem k nižší návštěvnosti v zimních měsících a faktu, že se velká část návštěvních prostor nachází ve venkovním prostředí, můžeme nabídnout návštěvníkům z hlediska možnosti přenosu nákazy bezpečné podmínky.

Podmínky jak pro návštěvníky, tak pro zaměstnance, zůstávají prakticky od jarní vlny pandemie koronaviru nezměněny, tedy odpovídají platným doporučením. U vstupu do všech objektů jsou k dispozici bezkontaktní stojany s dezinfekcí a nouzový návštěvní řád pro návštěvníky. Vstup bude umožněn pouze se zakrytím úst a nosu, personál bude upozorňovat na nutnost hygieny rukou a na dodržování rozestupů, přičemž i nadále platí zákaz konzumace potravin uvnitř našich objektů.

Množství osob ve skupinách je omezeno na 10 a do vnitřních muzejních prostor může vstoupit najednou maximálně 40 osob, což odpovídá 1 osobě na 15 m2. Všichni zaměstnanci jsou vybaveni ochrannými prostředky a jsou připraveni být návštěvníkům s dodržováním všech nastavených opatření nápomocni.

Jak již bylo dříve avizováno, z původního květnového termínu přesunuté vzpomínkového shromáždění Terezínská tryzna se v neděli 18. října uskutečnilo s vyloučením veřejnosti a pouze v komorní podobě s dvěma zástupci za každého pořadatele. Příští ročník se snad bude moci uskutečnit v řádném termínu.