Po čtyřech letech Arkadie znovu ve Hnačově


Po čtyřech letech se vrátili žáci školy, klienti sociálních služeb a zaměstnanci Arkadie do západočeského Hnačova. 45 účastníků týdenního sportovně rekreačního pobytu se sem vydalo poznávat krásy šumavského podhůří a užívat si aktivního odpočinku.

„V té poznávací části pobytu jsme využili přítomnosti autobusu fy Autobusová doprava Jaroslav Sláma a nesmírné ochoty řidiče Martina Holana, který s námi jezdí pravidelně,“ říká vedoucí pobytu Mirka Horová, jinak vedoucí ekonomického oddělení Arkadie, „a udělali okružní jízdu horním Pootavím, přes Sušici do Srní, Modravu a Kašperské hory.

Prohlédli jsme si hrady Rabí a Kašperk. V Srní jsme si prohlédli Klostrmanovu chalupu (známou z filmů s Tomášem Holým) a udělali procházku k vodní nádrži. Jedno odpoledne jsme věnovali výletu do Újezdu, na pomník J.S. Koziny a do Domažlic“.Mezi sportovními aktivitami nechyběl již tradiční bowlig (vytvořili jsme 4 mužstva), koupání v Horažďovickém Aqua centru a jeden den byl zaměřený na deseti kilometrový výšlap pro zdatné a odvážné, zatímco ostatní s nadšením uspořádali turnaj v minigolfu.


Samozřejmě nechyběla ani část společenská, zastoupená tanečním rejem v maskách (tentokrát na téma historické postavy) a společnou oslavou narozenin několika účastníků, samozřejmě s dorty a pestrým občerstvením.Vzhledem k charakteru Arkadie a složení jejích klientů byly vhodným doplněním programu i léčebně relaxační procedury, jako masáž či suchá uhličitá koupel.
Poděkování patří firmám Ekodendra s.r.o. Chotějovice – Jitka Šidová a BROKER VISION s.r.o . za finanční podporu a firmě ISOline EU s.r.o. za nefinanční dar ve formě materiálního zajištění pitného režimu. Dík patří samozřejmě vedle již zmíněného Martina Holana i organizátorům pobytu.

Josef Hon, Arkadie Teplice