Počet nakažených koronavirem stoupá


Podle údajů Krajské hygienické stanice má k 16. září v Ústeckém kraji 483 lidí nemoc covid-19.  Onemocnění se prokázalo u 105 lidí z Děčínska, 93 z Ústecka, 91 z Litoměřicka, 48 z Mostecka, 42 z Chomutovska, 63 z Teplicka a 41 z Lounska. V posledních dvou dnech počet nově odhalených případů přesáhl stovku.

Postupně se také naplňuje hypotéza hygieniků, že se koronavirus začne šířit se zahájením školního roku. Hygienici tak sledují několik školských zařízení. Na Ústecku je to například ZŠ Husova a MŠ Sukova, uzavřená je ZŠ Anežky České. Šetření probíhá i v domově pro seniory v Doběticích, kde jsou momentálně zakázány návštěvy a čekají na výsledky testů.

Podle ředitelky krajské hygienické stanice Lenky Šimůnkové se ohniska hledají vcelku snadno, neboť jsou spojená se zahájením školní výuky. Přesto se vedení krajské hygienické stanice chystá oslovit studenty zdravotnických škol i univerzity, aby pomohli buď s trasováním nebo s administrativní prací.

Očekává i nárůst pacientů s covidem-19 v nemocnicích, momentálně je na ústeckém infekčním oddělení hospitalizovaných 22 lidí s covidem-19 a 5 je na jednotce intenzivní péče.