Podnikatelská soutěž zná své krajské výherce


Soutěž Vodafone Firma roku 2020 Ústeckého kraje ovládla teplická společnost Edhance, která se věnuje vytváření digitálních výukových materiálů. Mezi živnostníky titul Moneta Živnostník roku 2020 Ústeckého kraje vybojoval Zdeněk Oravec z Litoměřic, který se zabývá obnovování kulturních památek.

„Mně osobně oslovila společnost Edhance svým zaměřením. Konkrétně tím, že z téměř neziskového oboru dokázala vybudovat společnost, která je prospěšná všem, primárně rodinám s dětmi, obzvláště v této době,“ zhodnotil volbu člen poroty Roman Daráš z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo získala mostecká společnost Jezte s námi vyrábějící a rozvážející zdravé jídlo. Bronzovou příčku obsadila ústecká firma Adler Czech vyrábějící značkový reklamní textil. Adler Czech se zároveň stal vítězem ceny Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Ústeckého kraje.

„Porota Nadace Vodafone ocenila nejen širokou škálu nefinančních benefitů, ale také propracovaný plán vzdělávání zaměstnanců prostřednictvím programu „Adler akademie“ a individuální plány kariérního rozvoje,“ okomentoval volbu Jan Fencl, programový manažer Nadace Vodafone Czech Republic a dodává: „Společnost v regionech dlouhodobě podporuje řadu společensky prospěšných projektů, mimo jiné v Ústí nad Labem nemocnici.“

Novou kategorií je Moneta Živnostník roku Srdcař, která oceňuje mezi živnostníky toho, který překonal v podnikání problémy a nevzdal to. Toto ocenění získal Zdeněk Oravec.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků se uskuteční 10. prosince na pražském Žofíně.

Vodafone Firma roku 2020 Ústeckého kraje:

Edhance s. r. o. – výroba digitálních výukových materiálů (Teplice)

Jezte s námi s.r.o. – výroba a rozvoz zdravého jídla (Most)

Adler Czech, a.s. – výroba značkového reklamního textilu (Ústí nad Labem)

Moneta Živnostník roku 2020 Ústeckého kraje:

Zdeněk Oravec – obnova kulturních památek (Litoměřice)

Vladislava Krajníková – vizážistka (Teplice)

Miloš Kratochvíl – výroba dětských hřišť (Štětí)

Vodafone Odpovědná firma roku 2020 Ústeckého kraje:

Adler Czech, a.s. – výroba značkového reklamního textilu (Ústí nad Labem)

Moneta Živnostník roku Srdcař 2020 Ústeckého kraje:

Zdeněk Oravec – obnova kulturních památek (Litoměřice)