Podzimní Průvan v šatníku pomohl maminkám a dětem z azylového Domova sv. Máří Magdalény

Foto: ČEZ, Ota Schnepp

Stejně jako před rokem a během letošního května i teď v listopadu provětrali doma energetici své šatníky. V děčínské centrále ČEZ Distribuce tak shromáždili bezmála 100 kilogramů mírně obnošeného, zánovního, ale i zcela nového dámského, dětského a pánského ošacení. Mezi darovanými věcmi nechyběly ani kabelky, dámská obuv a dvě velké krabice plné rozličného kuchyňského skla a porcelánu. Vše ještě téhož dne skončilo v azylovém Domově sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou, který spadá pod Diecézní charitu Litoměřice.

„V dnešní době jsme opravdu rádi za jakoukoliv pomoc, ať již je přímo finanční, případně potravinová nebo materiální. Vždy uvítáme vše, co můžeme dál sloužit našim maminkám a dětem, jimž poskytujeme azyl. Děkujeme všem, že si na nás již potřetí vzpomněli. Co se týče ošacení pro muže, některé odrostlejší děti jsou už v pubertálním věku. Chtějí se už oblékat jako dospělí, takže vyzkoušíme a uvidíme. Co se nám nebude hodit, předáme diecézi do litoměřického šatníku pro bezdomovce,“ kvitovala pomoc Marcela Dvořáčková, vedoucí azylového domova.

Loňský předvánoční a letos jarní a podzimní „Průvan v šatníku“ vynesly Domovu svaté Máří Magdalény již zhruba 400 kilogramů různého ošacení, textilních doplňků, povlečení, dek, kabelek, desítky párů bot, dále nějaké potřeby pro domácnost, hygienické potřeby, sladkosti a podobně.

Nad ženami a hlavně jejich dětmi z azylového domova „Máří“ už před časem rozprostřeli svá ochranná křídla i motorkáři a jejich přátelé ze Skupiny ČEZ sdružující se v dobrovolném uskupení Jednou stopou pro… Jimi vydaný nástěnný kalendář pro rok 2021 vynesl domovu 155 155 korun, a jak tehdy při předávání symbolického šeku dojatá Marcela Dvořáčková uvedla, peníze použili na nákup nového vozidla. Motoparta složená z energetiků a jejich přátel obyvatelkám domova a jejich dětem pomáhá doposud, a to celoročně ať již materiálně, potravinovou pomocí či pořádáním různých zábavných dnů pro děti.