Pozvání na Průvod světel


Památník Terezín zve všechny na Průvod světel – vzpomínkovou akci se svíčkami u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu. Tento den se připomíná po celém světě 27. ledna, v den osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora v polské Osvětimi. Rádi bychom si s Vámi tento den připomněli právě v Terezíně, který je v České republice ojedinělým symbolem holocaustu a tím také přirozeným místem pro takovou událost.

Průvod světel začne v 17:00 hodin u pamětní desky u bývalé vlečky, po které odjížděly desetisíce nedobrovolných obyvatel ghetta na svou poslední cestu vstříc svému tragickému konci. Pokračovat dále se svíčkami budeme na terezínský Židovský hřbitov, kde byly pohřbívány a posléze v blízkém krematoriu zpopelňovány desítky tisíc obětí přímo terezínského ghetta. Zde si budete moci vyslechnout vzpomínkové proslovy ředitele Památníku Terezín Jana Roubínka a místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové a akci zakončí krátké hudební vystoupení.

Svíčky budeme mít pro všechny účastníky zajištěny. Pokud se chystáte přijet na akci osobním vozem, můžete využít nedaleké parkoviště Památníku Terezín, nachází se na půli cesty mezi pamětní deskou, kde bude akce začínat, a areálem Židovského hřbitova. Část programu na Židovském hřbitově bude zahájena dle židovských tradic po skončení šabatu v 17:32 hodin.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*