Praktici si stěžují na nedostatek vakcín


Chybí vakcíny pro praktické lékaře. Z vyjádření Sdružení praktických lékařů Ústeckého kraje je patrné, že obdržela očkovací látku v našem kraji zatím jen hrstka z nich, přesně 34 lékařů ze zhruba 270 připravených k očkování.

„Praktičtí lékaři zaregistrovali k očkování ve svých ordinacích tisíce seniorů ve věku nad 70 let. Tito lidé stále nemohli být naočkováni. Naopak v mnoha očkovacích centrech v našem kraji očkují občany zcela mimo registrační systém, lidi mladé, zcela zdravé, bez zdravotních rizik. Tento postup považujeme vůči našim seniorům čekajícím na očkování za zcela nepochopitelný,“ zní dále ve vyjádření praktiků.

Lékaři v dopise vyjadřují frustraci z toho, že přestože vyvíjí maximální snahu o očkování nejvíce ohrožených obyvatel, stále nejsou vakcíny rovnoměrně dostupné.

Kvůli nedostatečným dodávkám vakcíny se zatím neotevřenou ani velká očkovací centra. Ústecký kraj má v tomto týdnu dostat sedm balení vakcín pro zhruba 7,5 tisíce lidí. Podle hejtmana Jana Schillera by se počet dávek měl přepočítat podle obyvatel v kraji. Nyní odešle kraj na ústřední krizový štáb žádost o jednorázové navýšení vakcín o 20 000 dávek.