Přes kraj se přehnala větrná smršť, vítr trhal střechy a na silnice padaly stromy


Stejně jako na jiných místech v republice, také v našem regionu řádil silný vítr zejména v sobotu večer a potom také z neděle na dnešek.

„Silný vítr zaměstnal hasiče, kteří od včerejších 20:00 do dnešních 8:00 museli vyjet ke 227 zásahům. Důvodem bylo především odstranění spadlých stromů nebo větví. V dalších 79 případech zabezpečovaly utržené střechy, části střech a řešily další problémy způsobené prudkým větrem,“ přibližuje mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

V okresu Teplice zasahovaly jednotky na 25 místech kvůli spadlým stromům převážně na silnice a 17 dalším událostem způsobeným větrem. V Kladrubech vítr utrhl ze střechy sirénu. V Žalanech vítr utrhl střechu rodinného domu. Střechu domu utrhl vítr také v Trnovanech. V Bystřanské ulici v Teplicích spadl strom na projíždějící auto, nikdo nebyl zraněn. V Bohosudovské ulici v Teplicích spadla část střechy na elektrické vedení.

V okresu Ústí nad Labem zasahovaly jednotky na 47 místech kvůli spadlým stromům a 15 dalším událostem způsobeným silným větrem. Nejčastěji utrženým plechovým střechám. V Přestanově narazila plechová garáž do rodinného domu. V Neštěmické a v Kojetické ulici v Ústí nad Labem spadl strom na trolejové vedení. V Olešnici spadl strom na zaparkované auto a na dráty elektrického vedení. U Petrovic spadly větve na dálnici D8. V Povrlech spadl strom na zaparkované auto a osvětlení. V Ústí nad Labem – Klíši spadl strom na zaparkované auto.

V okresu Děčín vyjely hasičské jednotky k 110 nahlášeným spadlým stromům a k 27 dalším událostem. Spadlé stromy odstraňovali hasiči po celém území okresu nejčastěji ze silnic, železniční trati, drátů elektrického a telefonního vedení, opřené o budovy a zaparkovaná auta. Silnice z Mezní Louky na Vysokou Lípu byla z důvodu popadaných stromů uzavřena. Dále to byly uvolněné a utržené střechy, spadlé billboardy, jiskřící dráty porušeného elektrického vedení. V Děčíně – Starém městě najel vlak do stromu. Ve Štefánikově ulici v Boleticích nad Labem spadla střecha garáže na zaparkované auto a elektrické vedení. V Myslivecké ulici ve Varnsdorfu spadl sloup elektrického vedení přes ulici, v Husitské ulici vytrhl vítr elektrické vedení z domu. V Merbolticích spadl transformátor na silnici.

V Okresu Litoměřice vyjeli hasiči k 27 zásahům na spadlé stromy a k 18 dalším událostem způsobeným větrem. Převážně k utrženým střechám a jiskřícím drátům narušeného elektrického vedení. Ve Vruticích spadla střecha na zaparkované auto. V Pražské ulici v Litoměřicích spadla část utržené střechy soudní budovy na budovu věznice.

V okresu Louny zasahovaly jednotky na 14 místech kvůli spadlým stromům na silnice a železniční trať a u 4 dalších událostí jako utržené tašky ze střechy, jiskření drátů elektrického vedení. V Pekárenské ulici v Žatci se utrhla lampa. V ulici Pod Nemocnicí v Lounech blokoval spadlý strom vchod do domu.

V okresu Most zasahovaly jednotky na 5 místech kvůli spadlým stromům na silnice a domy, a 4 ostatním událostem, jako plechy ze střechy, utržená část zastávky. V Lomu spadla lampa přes silnici.

V Okresu Chomutov vyjely hasičské jednotky k 5 zásahům z důvodu popadaných stromů na silnice a k 4 dalším zásahům jako uvolněné střešní plechy a utržené ploty. V Zborovské ulici v Chomutově vítr srazil semafor.