Příčiny výbuchu v Lovosicích prošetří policie

Foto: HZS ÚK

V areálu lovosického Preolu v pondělí krátce před 23:00 hodinou explodoval separátor na řepku, kde se vzňal hexan využívaný při zpracování řepky. K rozsáhlému požáru postupně vyrazilo 12 hasičských jednotek. Událost si vyžádala tři zraněné, dalšího člověka záchranka odvezla se srdečními problémy, výbuch ho přímo nezasáhl. Na místo se vydal i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Po komunikaci s velitelem zásahu a obhlídce místa samotného jsem konstatoval, že není potřeba svolávat krizový štáb a že jednotky HZS mají vše plně pod kontrolou. Nikomu z obyvatel v okolí nehrozilo žádné nebezpečí. Mrzí mě, že došlo ke zranění tří příslušníků HZS a doufám, že se brzy uzdraví. Prvotní zpráva mluvila o čtyřech zraněných, ale jeden byl pouze v šoku a následně byl po ošetření propuštěn. Materiální škody budou asi veliké, ale lidský život to naštěstí nestálo žádný a to je to nejdůležitější,“ řekl hejtman Schiller.

Vyšetřování se ujala Policie ČR. „Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, v rámci dokumentace místa události jsme využili i policejní vrtulník. Okolnosti a příčina výbuchu jsou předmětem prověřování, zároveň budeme zjišťovat, zda nedošlo k porušení bezpečnostních předpisů,“ vysvětlil policejní mluvčí Daniel Vítek a dodal, že jakmile to situace na místě dovolí, bude policie v areálu provádět další neodkladné úkony, například ohledání místa exploze a šetření ke zjištění příčin výbuchu.