Primátorem Děčína se stal Anděl

Foto: mmdecin.cz

Město Děčín má nového primátora. Do čela města byl zvolen Jiří Anděl z Hnutí ANO. Nahradil tak v červnu odvolaného primátora Jaroslava Hroudu, také z Hnutí ANO. Pro zvolení Jiřího Anděla primátorem bylo 17 zastupitelů, deset se zdrželo. Nový primátor bude mít čtyři náměstky.

Foto: Jiří Anděl, anobudelip.cz

První náměstkyní primátora se stala Anna Lehká (Volba pro Děčín), druhým náměstkem pro realizaci a opravy staveb města pak Tomáš Brčák (ODS). Neuvolněným náměstkem pro dopravu se stal Jiří Aster (Hnutí ANO 2011). Čtvrtým neuvolněným náměstkem byl zvolen Martin Pošta (Volba pro Děčín), který bude mít na starosti školství a kulturu. Dovoleni byli také další členové rady města, a to Jan Palička (Hnutí ANO 2011), Jitka Flachsová (Hnutí ANO 2011), Milan Rosenkranc (Změna pro Děčín) a Petr Zdobinský (Piráti). Rada města je tedy opět devítičlenná – primátor a jeho náměstci jsou členy rady automaticky.

V novém vedení by měli podle koaliční smlouvy zasednout zástupci hnutí ANO, Pirátů, ODS, Změny pro Děčín a Volby pro Děčín, budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27.

Město bylo bez vedení více než čtyři, kdy zastupitelé odvolali primátora a jeho náměstky. Ostatní radní pak sami rezignovali.

Komunální volby v Děčíně v roce 2018 vyhrálo hnutí ANO, které získalo v zastupitelstvu devět mandátů. Druhá skončila Volba pro Děčín se čtyřmi mandáty. Třetí Náš Děčín má čtyři, Piráti, Změna pro Děčín, ODS a KSČM mají po dvou mandátech, ČSSD a SPD jednoho zastupitele.