Promoce má před sebou na 900 absolventů UJEP

archív UJEP

Na přelomu června a července získá vysokoškolský titul na 900 čerstvých absolventů Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Po dvouleté odmlce způsobené pandemií covid-19 se promoční ceremoniály vracejí do zaběhnutých kolejí a slavnostní okamžik převzetí vysokoškolského titulu si může vychutnat kromě promujícího také celá jeho rodina.

Nejméně 857* mladých lidí má před sebou svůj promoční den na ústecké univerzitě. V průběhu 8 dnů proběhne na 19 slavnostních promocí absolventů osmi fakult UJEP. Už dnes 21. června si jako první letošní převezmou diplomy absolventi fakulty sociálně ekonomické, 23. června se k nim připojí absolventi z fakulty filozofické. Den na to, 24. června, odpromují absolventi fakulty životního prostředí, 29. června fakulty přírodovědecké a 30. června fakult strojního inženýrství a umění a designu. Ve dnech 4. a 7. července, jako poslední na UJEP, převezmou diplomy čerství absolventi pedagogické fakulty.

Absolventi Fakulty zdravotnických studií UJEP si pro svůj diplom přijdou již do nové budovy fakulty v areálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem v září/říjnu 2022 po jejím slavnostním otevření.

Za promoční „svatostánky“ si fakulty již tradičně vybírají osvědčené reprezentativní prostory na univerzitě i ve městě. Nejčastěji míří studenti pro absolventské diplomy na svoji alma mater, do Červené auly Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra Kampusu UJEP, pedagogická fakulta a fakulta sociálně ekonomická využívají slavnostní prostory Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem a fakulta umění a designu Císařský sál Muzea města Ústí nad Labem.

Každoroční promoce jsou pro univerzitu největší a zároveň nejslavnostnější aktivitou univerzitního akademického roku. K promočnímu slavnostnímu aktu se letos dostaví absolventi bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů:

 

fakulta sociálně ekonomická (FSE)                  151 promujících

fakulta strojního inženýrství (FSI)                     42 promujících* (předpoklad)

fakulta umění a designu (FUD)                         83 promujících

fakulta zdravotnických studií (FZS)                   131 promujících

fakulta životního prostředí (FŽP)                      61 promujících

filozofická fakulta (FF)                                      53 promujících

pedagogická fakulta (PF)                                 306 promujících

přírodovědecká fakulta (PřF)                            71 promujících

 

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*