Půl miliardy je částka, kterou AGC investuje v Chudeřicích do výroby autoskel

ilustr. obr.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku připravuje investici za více než 600 milionů korun. Ta umožní firmě další rozvoj ve výrobě především čelních autoskel. Nová výrobní linka bude plně automatizovaná s využitím několika robotů. Firma plánuje dokončit investici a zahájit výrobu na nových technologiích na podzim 2019.

„Požadavky automobilek na tvar, přesnost, mechanickou odolnost, optické vlastnosti a další funkce čelního skla se stále zvyšují. Nové technologie nám umožní tyto požadavky dosahovat na sto procent. Zároveň s tím bude mít nová technologie oproti současným tradičním technologiím i vyšší produktivitu výroby,“ říká generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý.

Linka bude plně automatizovaná s využitím několika robotů a umožní firmě rozšířit kapacitu výroby předních skel. Na celé nové lince AGC Automotive Czech zvýší počet zaměstnanců o osm na jednu směnu. „Naši výrobu se snažíme co možná nejvíce automatizovat a využívat nejmodernější technologie. To nám umožní dlouhodobě dodávat špičkové výrobky pro nejnáročnější automobilky. Nové automatizované provozy také nevyžadují tak velké množství zaměstnanců. To je pro další rozvoj firmy klíčové především nyní, kdy na trhu práce nejsou kvalitní zaměstnanci a navíc existuje obrovský tlak na růst mezd,“ doplnil Luděk Steklý.

V současné době probíhají stavební práce na nové hale. Technologie by se měly instalovat na začátku příštího roku. „Na podzim 2019 bychom měli spustit sériovou výrobu na nové lince,“ uvedl Luděk Steklý.

AGC Automotive Czech v roce 2017 proinvestovala více než 430 milionů korun. Za posledních šest let koncern AGC investoval do závodu v Chudeřicích 1,5 miliardy korun. Ročně závod vyrobí přes 30 milionů autoskel. Každé šesté auto v Evropě je tak kompletně zaskleno z výrobního závodu AGC Automotive Czech v Chudeřicích.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává přes 2400 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.