Puntíkový den připomíná Světový den psoriázy


Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Proto se spolek Revenium rozhodl uspořádat u příležitosti Světového dne psoriázy, který v letošním roce připadá na pátek 29. října, už druhý ročník Puntíkového dne. Nově ho díky spolupráci s firmou EFKO-karton podpoří rodina Igráčků s puntíky, která dětem vysvětlí, že lupénka není infekční. Rodina Igráčků s puntíky pomůže dětem s lupénkou na cestě k moři.

„Budeme velice rádi, když se k nám přidáte a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Dáme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a tito lidé nám nejsou lhostejní,“ uvádí organizátorka akce, zdravotní sestra a členka výboru pacientské organizace Spolku psoriatiků a atopických ekzematiků Gabriela Doleželová.

Pro letošní ročník Puntíkového dne spolek Revenium vytvořil ve spolupráci s družstvem invalidů Myjómi kolekci puntíkových ponožek a s Igráčkem rodinu Puntíkových Igráčků, kteří pomáhají dělat osvětu po celém Česku. Výtěžek z prodeje těchto produktů půjde na podporu pěti dětí s lupénkou a jejich rodin.

„Koupí Igráčků s puntíky v e-shopu Revenia nebo ve školách, lázních a na dalších místech tak mohou všichni podpořit pět rodin dětí s lupénkou či podobným onemocněním, které se vydají na třítýdenní pobyt u moře. Slaná voda totiž psoriatikům velmi pomáhá,“ vysvětluje předsedkyně spolku Revenium Hana Potměšilová. Igráčky s puntíky bude prodávat v e-shopu také EFKO-karton. Z každé prodané figurky poputuje 35 korun právě na cestu k moři pro rodiny dětí s lupénkou.

Zakoupit tyto produkty je možné zde: https://revenium.cz/kategorie/puntikovy-den/.