Seriál Most! pomohl vybrat přes devadesát tisíc pro mostecký hospic

Foto: kr-ustecky.cz

Nový komediální seriál MOST! scénáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského, který se natáčel v Ústeckém kraji je v současné době na obrazovkách České televize. První tři díly mohli diváci vidět už na podzim v exkluzivní předpremiéře v rámci regionálních projekcí v Mostě, Ústí nad Labem, Ostravě a Plzni, a také v pražském kině Aero, kde se uskutečnil maraton všech osmi dílů. Výtěžek ze vstupného, který přesáhl 90 tisíc, putuje do mosteckého hospice.

„Jsem rád, že seriál budí od začátku zájem, byť samozřejmě o sympatiích diváka rozhodnou další díly a regulérní televizní vysílání. Nicméně musím ocenit koncept regionálních předpremiér v kinech, který přinesl kreativní producent Michal Reitler. Povědomí o seriálu se tak rozšířilo už před jeho samotným uvedením. I pro nás tvůrce byly tyto předpremiéry, kterých jsme se zúčastnili, příjemné. Doufám, že diváky nezklameme ani dál,“ říká scénárista Petr Kolečko.

„Velmi nás těší, že přítomnost filmařů nepřinesla do Ústeckého kraje pouze finanční prostředky spojené přímo s daným natáčením, ale že tvůrci seriálu přišli nad rámec s tímto úžasným nápadem předpremiér, jako poděkování regionu, kdy navíc výtěžek putuje na dobrou věc,“ doplnil náměstek hejtmana pro cestovní ruch Zdeněk Matouš.

„Máme velikou radost, že předpremiéry projekce třeskutého komediálního seriálu z dílny osvědčených tvůrců J vyvolaly tolik pozitivních ohlasů, diváky baví a navíc se podařilo vybrat nemalý obnos, který se vrací zpět, tedy do Mostu,“ říká Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Seriál se z převážné většiny natáčel v reálných prostředích města Most – v restauraci Severka, na Autodromu Most, v hotelu Cascade, v mostecké nemocnici, v OC Centrál, v kostele Nanebevzetí Panny Marie, v restauraci U Kalendů, v místní knihovně, nebo v Chánově. V průběhu 65 natáčecích dní, po které se seriál připravoval, si v něm zahrálo celkem 821 komparzistů převážně z Mostu a okolí.

„Těší nás, že měl seriál během veřejných předpremiér v kinech takový ohlas u veřejnosti a stejně tak nás těší, že výtěžek ze vstupného bude věnován právě na mostecký hospic,“ dodal primátor Mostu Jan Paparega.