Silný vítr trápí celý Ústecký kraj


Silný vítr komplikuje dopravu v celém našem kraji, nejčastěji jde o stromy a větve popadané na silnici. Od nedělní dvaadvacáté hodiny do dnešní osmé hodiny ranní vyjely hasičské jednotky v celém kraji k 35 událostem způsobeným silným větrem.

„Na Teplicku odstraňovali hasiči spadlé stromy v Nových Modlanech, na třech místech v Dubí, u Mlýnů, Mstišova a na dvou místech přímo v Teplicích. V okresu Ústí nad Labem vyjeli hasiči odstranit spadlé stromy na dvě místa v Petrovicích,“ přibližuje mluvčí hasičů Lukáš Marvan a dodává: „V Meziboří na Mostecku hasiči sundávali uvolněný okap na střeše, v Konojedech na Litoměřicku zabezpečovali uvolněné lešení u domu a ve Lhotce nad Labem je zase zaměstnal utržený elektrický kabel, který jiskřil. Elektrické vedení jiskřilo i v Obci Třtěno na Lounsku. V Lomu na Mostecku ulétl kus střechy a zachytil se na střeše vedlejšího domu, v Záluží se uvolnily plechy. Na Chomutovsku hasiče zaměstnali popadané stromy u Loučné, Hradiště a Klášterce nad Ohří.  Další stromy odstraňovali na Děčínsku u Šluknova a v Rumburku. V okresu Litoměřice vyjely jednotky k popadaným stromům k Brusovu, do Litoměřic – Předměstí, k Režnému Újezdu, Soběnic, Dubičné a Budyně nad Ohří. Na Lounsku odstraňovali hasiči spadlé stromy u Cítolib a v Libčevsi a v okresu Most vyjely jednotky k Nové Vsi v Horách, Braňanům a do Hamru a Horního Litvínova.“

Silný vítr nás potrápí i v tomto týdnu. Na pondělí meteorologové hlásí čerstvý severozápadní vítr 6 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (tj. kolem 90 km/h) a v úterý to bude podobné čerstvý severozápadní, později západní vítr 5 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h). Během úterního večera by měl vítr zeslábnout.