Situace v nemocnicích je stabilní, číslo R klesá


Aktuálně se covid-19 šíří rovnoměrně ve všech věkových skupinách, zasahuje postupně tedy i starší věkové skupiny obyvatel a s tím lze očekávat další nárůst případů s nutnou hospitalizací v nemocnicích, zní ve zprávě z jednání krajského krizového štábu.

Reprodukční číslo šíření viru v kraji R pokleslo z 1,20 a nyní je 0,77. To signalizuje, že vrchol a zlom šíření vlny mutace viru omikron v regionu již nastal v uplynulých dvou týdnech. Aktuální denní počet pozitivních osob v regionu je 2 092, poloviční oproti stavu před dvěma týdny, a to rovnoměrně ve všech okresech kraje.

Podle jednání krizového štábu je situace v nemocnicích na území regionu nadále stabilní a zvládnutelná, zdravotníci jsou stále maximálně vytížení, personálně situaci však zvládají. Obsazenost vyhrazených standardních covidových lůžek je nyní 64 % a JIP lůžek 67 %. Hospitalizovaní pacienti tvoří 1,1 % ze všech pozitivních případů a jejich věkový průměr je 67 let. Z toho 6,3 % pacientů je hospitalizováno ve vážném stavu.

Celkem je v nemocnicích v Ústeckém kraji aktuálně 242 hospitalizovaných pacientů s covid-19, z toho 27 na jednotkách intenzivní péče a 10 na umělé plicní ventilaci.

Protože klesá zájem o očkování, za uplynulý týden šlo pouze o desítky zájemců o očkování 1. dávkou v rámci celého Ústeckého kraje. Tak tomu bude přizpůsoben provoz očkovacích míst, která omezí provozní dobu.