FOTO: Společná česko-německá dovolená


Od roku 2002 spolupracuje Arkadie s partnerskou organizací Lebenshilfe „Altmark West“ z německého Gardelegenu. Jedním z prvních společných projektů byly společné dovolené zaměstnanců chráněných dílen obou organizací. V uplynulých dnech se uskutečnil již patnáctý ročník této dovolené, která probíhá za finanční podpory Česko-německého Fondu budoucnosti střídavě v obou státech. Ta letošní se uskutečnila ve Skalné u Chebu.

Naplánovaný program, který sestával z návštěvy Chebu, Karlových Varů, Františkových Lázní a přírodní rezervace SOOS (památky UNESCO) se podařilo splnit i díky krásnému počasí. Kromě toho stihla skupina 18 osob absolvovat vodácký zážitek v podobě splutí části řeky Ohře na raftech, návštěvu hradů Seeberg a Loket nebo Bismarckovy rozhledny.

„Třešničkou na dortu se stalo předání daru Arkadii v podobě ojetého vozu Škoda Roomster, který s sebou němečtí kolegové přivezli.“ doplňuje jeden z asistentů české výpravy Jiří Seifrt, jinak vedoucí chráněné dílny úzce spolupracující s chráněnými dílnami Lebenshilfe. Vše se vydařilo, jak má a na příští rok je již naplánován další společný pobyt, tentokrát v Německu u Sprévaldských jezer.

Arkadie Teplice