Studenti děčínského gymnázia 1,5x obešli zeměkouli


Krokovací soutěž, při které studenti Gymnázia Děčín šli z Děčína do Santiaga de Compostela, byla na konci března ukončena. Studenti, rodiče a učitelé společně urazili 61.150 kilometrů.

„Krokování jsme zahájili 20. února, netušili jsme, že studenti vydrží tak dlouho a že bude nutné trasu dvakrát prodlužovat. Nakonec jsme fiktivně obešli Zemi po rovníku zhruba 1,5 krát“, hodnotí soutěž ředitelka děčínského gymnázia Lenka Holubcová.

Princip hry byl jednoduchý. Žáci soutěžili v třídních kolektivech a každý den nahlašovali počet kroků. Cestou navíc plnili úkoly, aby mohli pokračovat dál.

„První tři třídy vyhrály společný výjezd na více dní, jedna dokonce na čtyři. Máme radost, že se děti budou mít možnost trochu stmelit po nekonečném lockdownu. Věříme, že hra měla i zdravotní efekt, průměrně jsme každý ušli 238 kilometrů za necelých 6 týdnů,“ dodala ředitelka gymnázia.

Studentům i studentkám se akce líbila. „Trávila jsem mnohem více času v přírodě, soutěž mě namotivovala k pohybu,“ řekla třináctiletá Kateřina. „Donutilo mě trávit čas víc venku a objevila jsem nová hezká zákoutí Děčína,“ pokračuje dvanáctiletá Adriana. „Vyhnalo mě to ven, v podstatě mě donutilo více chodit. Předtím bych sama paty ven z domu každý den rozhodně nevytáhla,“ směje se čtrnáctiletá Františka.

Šestnáctiletá Klára zase díky hře zjistila jsem, jak moc aktivní a týmovou třídu má. A šestnáctiletá Tereza ocenila, že díky tomu, že začala chodit pravidelně na procházky, má více energie, lépe se jí učí věci do školy a nebolí ji hlava z neustálého koukání do monitoru.  Stejně starý Matěj si uvědomil, že je dobré mít vhodné boty na delší vzdálenosti.